25 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pożegnanie Pana Jerzego

2 min read

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Jerzego Kądzieli długoletniego Radnego, Sołtysa, samorządowca, cenionego społecznika.  Jerzy Kądziela urodził się 26 grudnia 1935 r. w Łyskowie. Ukończył szkołę podstawową w Tucholi, a szkołę średnią w Krakowie.W 1964 r. zawarł związek małżeński i doczekał się trójki dzieci. Od 1984 r. do 2015 r. był Sołtysem Wsi Łyskowo. W 2012 r. został Sołtysem Roku Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2012, wyłonionym przez kapitułę konkursu zorganizowanego przez Gazetę Pomorską. Radnym Gminy Gostycyn był od 1994 r. do dnia dzisiejszego. Ponad 20 lat pełnił funkcję Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dla Pana Jerzego Kądzieli – Radnego Rady Gminy Gostycyn, mieszkańca gminy wielką radością i szczególnym wydarzeniem była informacja o wyborze Polaka na papieża. Na przestrzeni wielu lat pontyfikatu Ojca Świętego i dziewięciu pielgrzymek do Ojczyzny osobiście uczestniczył w wielu miejscowościach pielgrzymkowego szlaku. „Mówię o was i za was!”- słowa na Zaspie Gdańskiej. Szczególnie  wspominał spotkanie z Ojcem Świętym w naszej diecezji-Pelplinie, w dniu 6 czerwca 1999 r. Często wspominał ważne  wydarzenie z pracy w  Radzie Gminy, gdy 29 grudnia 1999 roku podjęto uchwałę obwołującą Ojca Świętego Jana Pawła II Honorowym Obywatelem Gminy Gostycyn. W kontekście tego historycznego wydarzenia zawnioskował, aby na sali obrad znalazł się odpowiedni wizerunek. Akceptacja, dała możliwość dalszym krokom.  Udało się zrealizować główną myśl i głęboką refleksję – w jednym wizerunku Matka, Królowa Polski i jej objęciach Totus Tuus Umiłowany Syn naszej Ojczyzny Jan Paweł II Wielki. Od tego też czasu w Sali narad Gminy zawisł krzyż  zbawienia, zakupiony osobiście przez Pana Jurka. Prowadzona przez Pana Jurka kronika – „Ad majorem Dei gloriam” – upamiętnia wiele spotkań, wystąpień, wyjazdów, organizowanych pielgrzymek krajowych – Częstochowa, Gdynia, Gniezno, Gdańsk, Kraków, Wadowice, Zakopane, Toruń, Włocławek, Licheń, Kalisz, Górka Klasztorna … oraz zagraniczne Litwa, Francja, Włochy, i środowiskowe. Jego marzeniem było, by w Gostycynie powstał pomnik Jana Pawła II.

Był inicjatorem wielu inwestycji, akcji i  wydarzeń związanych z  Sołectwem Łyskowo oraz Gminą Gostycyn. Wiele jego działań wykraczało poza granice naszej gminy. Dziś trudno je zliczyć.

Jego pasją było pszczelarstwo, APITERAPIA w Łyskowie, w  drewnianym domku przyciągała wielu pasjonatów i miłośników tego pięknego rzemiosła-jakim jest pszczelarstwo i medycyna naturalna. Jego słynne domowe propolisy i pyłki przekazywane z życzliwością  były dla wielu zdrowotnym eliksirem. Tak bardzo chciał również, by w tym roku została zorganizowana uroczystość poświęcenia „Dębów Katyńskich” w Wielkiej Kloni. Niestety pandemia nie pozwoliła na jej organizację.

Zmarł nagle, 13 maja w Rocznicę Objawień Fatimskich.

Żegnamy Naszego Przyjaciela Śp. Jerzego Kądzielę i deklarujemy, że pozostanie na zawsze w naszych sercach.

                                                                       Spoczywaj w pokoju.


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook