30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poznaj nasze parki krajobrazowe

2 min read
„Lato w parkach” – pod taką nazwą odbywają się wakacyjne pikniki edukacyjne w parkach krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Najbliższy zaplanowano w sobotę (31 sierpnia) w Kowalu (Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy).
– Cenne atrakcje przyrodnicze Kujaw i Pomorza znajdują się pod opieką ośmiu działających w regionie parków krajobrazowych. Warto zobaczyć kryjące się w nich skarby natury, a doskonałą do tego okazją są organizowane tego lata pikniki edukacyjne – zachęca marszałek Piotr Całbecki.Piknik Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się 31 sierpnia na placu przy Parku Miejskim im. Leona Stankiewicza w Kowalu. W programie między innymi koncerty, w tym zespołów Milano i Partita, warsztaty rękodzieła, zawody sportowe i konkursy, a także bezpłatny ogród zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W podobny sposób, podczas imprez „Lato w parkach”, można poznawać wszystkie parki krajobrazowe województwa. Dotychczas takie imprezy odbyły się w Tucholskim Parku Krajobrazowym (6 lipca), Wdeckim Parku Krajobrazowym (3 sierpnia), Krajeńskim Parku Krajobrazowym (9-10 sierpnia), Brodnickim Parku Krajobrazowym (17 sierpnia) oraz Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym (24 sierpnia) i Zespole Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego (24-25 sierpnia).

Kolejne imprezy z cyklu „Lato w parkach”:

  • Nadgoplański Park Tysiąclecia: 8 września, godz. 14-19, parking pod Mysią Wieżą w Kruszwicy, ul. Podzamcze.

Odwiedzając parki można wziąć udział w „konkursie pieczątkowym” w ramach naszej akcji „Unijny Paszport Turystyczny”. Więcej na ten temat tutaj 

Więcej o akcji „Lato w parkach” tutaj 

(red.)
http://www.kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook