sob. Lip 4th, 2020

Pozwolenie na budowę kina w Tucholi stało się faktem

1 min read

Dla stałych czytelników i widzów tokis.pl to żadne zaskoczenie, tę radosną wiadomość przekazał Burmistrz Tucholi podczas uroczystej sesji RM z okazji 100 lecia powrotu Tucholi do Macierzy.

I stało się, wszystkim niedowiarkom, którzy wróżyli fiasko tej inwestycji i przedwyborczym deklaracjom burmistrza, pewnie na dłoni już wyrosły kaktusy lub opadły szczęki. Deklaracje wypełnia się, bo to sprawa honorowa, podobnie jak po naszym długim marudzeniu, udało się doprowadzić sprawę do szczęśliwego początku – formalności przed  oficjalnym rozpoczęciem budowy kina w Tucholi. Etap załatwienia formalności już za nami.

Co to za miasto, które przez tak wiele lat nie ma swojego kina na miarę XXI wieku? Przecież to wstyd! Na szczęście to stwierdzenie można wrzucić do kubła na śmieci, bo jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kina, które przylegało będzie do Tucholskiego Ośrodka Kultury. Będzie bardziej, niż nowocześnie. Budowa rozpocznie już wkrótce, a jej zakończenie nastąpi w przyszłym, 2021 roku. Obecnie możemy spodziewać się uroczystego wkopania kamienia węgielnego pod nową inwestycję, co już wkrótce nastąpi. Warto tez dokładnie przemyśleć nazwę kina, bo z pewnością odbędzie się konkurs, który wyłoni nową nazwę, tak przynajmniej ćwierkają nasze zaprzyjaźnione wróbelki.


(red.)