30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Pożyczony Czas” – promocja tomiku wierszy Wojciecha Ziółkowskiego

1 min read

W środę 26 września 2018 r. w naszej bibliotece odbyła się promocja tomiku wierszy „Pożyczony Czas” Wojciecha Ziółkowskiego.

Spotkanie w sposób niezwykle sympatyczny poprowadziła Dorota Kijora, o nastrojową oprawę muzyczną zadbali Oliwia Selka i Tomasz Kotowski, a wiersze pięknie recytowali nie tylko uczniowie „Nowodworka”, ale także pani dyrektor – Urszula Piotrowska, żona i córka poety, a także on sam. Recytacje przeplatane były ciekawą rozmową i znakomitą muzyką. Doskonale wybrane teksty i umiejętnie prowadzony dialog z poetą sprawiały, że nie zabrakło tu dobrego humoru i prawdziwego wzruszenia.

Uczestnicy spotkanie dowiedzieli się m.in., iż wieloletni wicedyrektor tucholskiego „Nowodworka” – Wojciech Ziółkowski – to również dramaturg, reżyser i poeta, dla którego w życiu również bardzo ważny był sport, a rodzina była i jest najważniejsza. W 2006 roku założył grupę teatralną „Masque”, skupiającą młodych ludzi zainteresowanych sztuką, zaś na bazie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku założył „Kabaret Sanatorium”; pisze sztuki i z powodzeniem je wystawia. Wydał również tomik dedykowany najmłodszym odbiorcom pt. „Podróż”.

„Pożyczony Czas” to piąta książka Wojciecha Ziółkowskiego. Zawiera 119 wierszy autora. Na pewno warto je przeczytać. Gorąco polecamy!


mbp tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook