12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„PPK blisko Ciebie”

2 min read

Wczoraj w Centrum Kongresowym Opera Nova w Bydgoszczy odbyła się konferencja wojewódzka „PPK blisko Ciebie”. Spotkanie, organizowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, Polski Fundusz Rozwoju (PFR) oraz PFR Portal PPK, było poświęcone wsparciu przedsiębiorców w procesie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Tuż przed konferencją, na krótkim briefingu prasowym z dziennikarzami spotkali się Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny.

Przedstawiciel rządu w województwie zwrócił szczególna uwagę na korzyści, jakie będą czerpali przyszli emeryci z przystąpienia do PPK.

– Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Patrzymy na wydolność ZUS-u. Szukamy dla polskich pracowników możliwości korzystnego oszczędzania. Dla przedsiębiorców, polskich firm, dla samorządów, to bardzo ważna sprawa – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Pracownicze Plany Kapitałowe, to bardzo dogodna forma oszczędzania na przyszłą emeryturę, nie tylko zwiększająca bezpieczeństwo finansowe Polaków, ale także wpływająca na rozwój gospodarki, przedsiębiorstw oraz tworzenie miejsc pracy – dodał.

O korzyściach płynących z uczestnictwa w PPK mówił Prezes PFR Robert Zapotoczny.

– Mamy za sobą pierwszy etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jest już ponad milion osób które oszczędzają. Drugi kwartał tego roku okazał się sporym sukcesem, ponieważ do liczby ponad miliona oszczędzających dopisało się ponad 8 procent uczestników – mówił prezes Robert Zapotoczny. – Jeśli ktoś pyta, czy warto uczestniczyć w PPK, odpowiadam, że jest to pytanie równoznaczne z tym, czy warto być zdrowym. Jeżeli uczestniczymy w PPK, na naszą emeryturę składa się pracodawca, składa się państwo i my sami. Te pieniądze dostępne są po 60 roku życia bez żadnych ograniczeń. Przed tym momentem, z pewnymi ograniczeniami, te pieniądze też mogą nam pomóc – dodał.

Celem cyklu konferencji wojewódzkich pod nazwą „PPK Blisko Ciebie” jest wsparcie przedsiębiorców w procesie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Spotkanie obejmowało prezentację najważniejszych założeń Ustawy o PPK, omówienie zasad wdrożenia programu, a także przedstawienie dotychczasowych doświadczeń pracodawców.


(red.)

gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook