4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Praca lokalnych urzędów i komunikat starostwa

2 min read

Wycieczka z perspektywy pojazdu wyposażonego w kamery jest jakby przedłużeniem studia, pracuje się wtedy w komfortowych warunkach, nie mając kontaktu z ludźmi, a zachowując jednocześnie łączność z każdym. Mówiąc prościej, każda informacja wysłana do nas poprzez sieć odebrana zostaje natychmiast. Reakcja na informację również może być natychmiastowa, kiedy dotyczy zdarzenia w terenie.

Urząd Miasta w Tucholi, przypomina fortecę zamkniętą na siedem spustów, to co potrzebne jest społecznej mrówce znajduje się na zewnątrz. Jak tezy Marcina Lutra, na drzwiach wywieszone są jakieś kawałki papieru zapisane drukiem, tylko cierpliwy je przeczyta, o ile ma okulary. Przed głównym wejściem do budynku sterczy urna do której można wrzucać dokumenty i… gorzkie żale. Burmistrza nie widać, choć wczoraj nasz dron namierzył włodarza na tyłach urzędu, kiedy przez chwilę obserwował pracę strażaków przy wysięgniku. Kuksaniec łokciami z pracownikami na przywitanie i tyle…

Embargo informacyjne ze strony urzędu zostało zachowane, w portalu miejskim jest tylko to, co trzeba, aby zachować pozory aktualizacji. Niestety, brakuje wszelkiej informacji o tym, co porabiają nasi gospodarze. Zapewne pracy im nie brakuje, ale społeczeństwo chętnie dowiedziałoby się tego, nad czym najwyższe władze w mieście debatują, zwłaszcza, że ostatnie wystąpienie pana Burmistrza było ooo, a może i dawniej. Jakieś słowa otuchy pewnie by się przydały, może odrobina wiedzy o zbliżających się DBT, pracach w Małpim Gaju, ewentualnych dożynkach wojewódzkich, które miały się odbyć w naszym miasteczku, czy też kilka konkretnych słów na temat promenady Głęboczka. Tematów jest równie dużo, co pytań. Może ktoś odpowiedzialny zorganizowałby jakąś konferencję wirtualną z użyciem komunikatora? Można w ten sposób nawet przeprowadzić sesję, dobrze, taki żart…, radni mogą nie podołać.

Inaczej wygląda sytuacja w Starostwie Powiatowym i to bardzo cieszy. Takiego zalewu informacji i świetnej komunikacji z tym urzędem nigdy nie było, pracownicy pomagają, a i nasze medium czuje się potrzebne, wzmacniamy te głosy, które sięgają nawet ponad 5000 osób dziennie! Organizowane są konferencje prasowe z użyciem video – komunikatorów ( najbliższa będzie w piątek), mamy ciągłe sygnały o pracy starostwa, komunikaty związane z sytuacją kryzysową, słowem, jest dobrze, polityka informacyjna jest dobra, choć rząd sieje dezinformacje każdego dnia..


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook