5 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Prace KAMILI SZUTENBERG już od jutra dostępne w tucholskim muzeum!

2 min read

Pani Dorota Gromowska – Starosta Tucholski zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Kamili Szutenberg. Wernisaż odbędzie się 7 marca 2014 r. (piątek) o godz. 17:00 w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi.

Kamila Szutenberg – urodzona w 1986 roku w Grudziądzu, obecnie czasowo mieszka i pracuje w Bodelshausen (Badenia- Wirtembergia, Niemcy ). Przez pewien czas uczęszczała na lekcje rysunku u Pani Teresy Skrockiej w MDK w Grudziądzu.

Artystka rozpoczynała od rysowania ołówkiem. Zafascynowana możliwościami kontroli głębi koloru i swobodą kreowania, po latach zmieniła styl z tradycyjnego   na digitalny.

Nazwa „digital painting” nie niesie ze sobą żadnych konkretnych informacji. To tak jakbyśmy chcieli zdefiniować malarstwo tradycyjne. Tysiące indywidualnych stylów, preferencji artystów tworzy jego ogólny obraz. Właściwie jedyne co wyróżnia „malarstwo komputerowe” to elektroniczne medium, które zastępuje twórcy płótno oraz piórko tabletu, które chwyta zamiast włochatego pędzla. Digital painting to przeniesienie tradycyjnych technik malarskich na język systemowy. Służy do tego komputer, tablet i oprogramowanie. Chodzi o to, by praca, która powstaje na ekranie komputera była naturalna.

Prace Kamili Szutenberg noszące miano „digital painting” nie powstają na zasadzie kolażu czy fotomontażu. W 100% są wynikiem połączenia sprawnej ręki artystki, jej poczucia koloru i fantastycznej wyobraźni. Autorka tworzy prace o wszelakiej tematyce, nie bojąc się zagłębiać w nieznane tereny. 'Wandering soul” to jedna z wielu prac łączących w sobie realizm ze światem fantastyki.

Serdecznie zapraszamy!

________________________

(red.)

Za powiat.tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook