8 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Praktycznie w całym województwie ceny paliw spadły, jednak nie w Tucholi!

2 min read

To zwyczajny skandal, jeden z wielu i choć obowiązuje nas wolny rynek, to jeszcze bardziej zwyczajna przyzwoitość. Niestety, nie ma to najmniejszego przełożenia na ceny.

Przecena na rynku paliw w Polsce trwa w najlepsze i – co ważne – obniżki w tym tygodniu dotyczą nie tylko segmentu detalicznego. Taniej jest też w rafineriach dzięki czemu w najbliższych dniach poniżej poziomu pięciu złotych powinny znaleźć się też średnie ceny benzyny.

Benzyna bezołowiowa 95 tanieje już od sześciu. W tym obniżka wyniosła 5 gr i aktualnie litr tego paliwa kosztuje średnio 5,03 zł. Także szósty tydzień z kolei spadają ceny diesla. Za olej napędowy płacimy obecnie średnio 4,96 zł, czyli 3 gr mniej niż przed tygodniem.

W najbliższych dniach powinniśmy zobaczyć jeszcze kontynuację spadkową trendu. Większych obniżek mogą spodziewać się kierowcy tankujący benzynę, bo w przypadku oleju napędowego przestrzeń do spadków ograniczają bardzo niskie marże sprzedawców.

Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe na nadchodzący tydzień to: 4,94-5,04 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla oleju napędowego 4,89-4,97 zł/l a dla autogazu 2,50-2,58 zł/l.

Skoro cały rynek zareagował obniżkami cen paliw, to nie ma uzasadnienia fakt, że przeciętna cena litra ropy w Tucholi wynosi ponad 5 złotych, ściślej pomiędzy 5.07, a 5,15!!! Czy to zmowa cenowa utrzymująca się w lokalnych stacjach, czy też zwyczajny wyzysk naiwnego, lokalnego klienta? Przykład. Tucholscy kierowcy często korzystają z usług stacji PKS przy Bydgoskiej, jednak bulwersują się tym, że w tej samej sieci, tyle, że w Chojnicach, ropa jest znacznie tańsza! Orlen, tutaj, to już kompletny „odlot cenowy” – 5,15, a w pobliskim Bysławiu? E95 i ropa w jednej cenie – 4,99! To nie jest zdrowy rynek, a zwyczajne świństwo!

____________________

(mrf.)

Fot. przezorny.org

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook