1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Premiera książki „Bydgoskie puzzle”

1 min read

„Bydgoskie puzzle. Szkice z dziejów miasta nad Brdą” to tytuł najnowszej książki dra Krzysztofa Osińskiego, pracownika naukowego bydgoskiej delegatury IPN. Premiera tytułu odbyła się 5 grudnia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Publikację dofinansował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

W publikacji można znaleźć teksty o marszałku Józefie Piłsudskim, generale Józefie Hallerze, jak również o mniej znanych, ale ważnych postaciach dla lokalnej historii.

Zbiór tekstów Krzysztofa Osińskiego składa się na arcyciekawą opowieść o odzyskiwaniu niepodległości i o walce naszych Rodaków z siłami wrogimi wolnej Polsce – pisze we wstępie do książki wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. To wspaniały prezent na Stulecie Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej – dodaje przedstawiciel rządu w terenie.

Dr Krzysztof Osiński jest specjalistą w zakresie historii najnowszej regionu kujawsko-pomorskiego. Zajmuje się w szczególności dziejami opozycji antykomunistycznej i represjami stanu wojennego. Twórca „Bydgoskich puzzli” jest autorem wielu artykułów popularnonaukowych, broszur oraz książek. „Szkice z dziejów miasta nad Brdą” ukazały się w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021, którego częścią jest projekt „Kujawsko-Pomorskie. Razem dla Niepodległej”.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook