27 lutego 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Premiera „PIOTRUSIA PANA” TEATRU DOROSŁEGO W GOSTYCYNIE

2 min read

Zainteresowano nas tym, co dzieje się w Gostycynie, ściślej na deskach scenicznych  gostycyńskiego GOK-u.

Dotychczas myśleliśmy, że miejscowy „dom kultury” słynie wyłącznie z blokowania drogi wyjazdowej jednostce straży pożarnej położonej tuż obok, a tu takie zaskoczenie! Lokalna placówka kulturalna organizuje warsztaty teatralne w których udział biorą osoby w różnym wieku. Przyznać trzeba, że to swoisty ewenement.  

W warsztatach teatralnych biorą udział osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze – po prostu „od przedszkola do seniora”. Warsztaty te są wspaniałym sposobem na poznanie pokoleń – ich zwyczajów, sposobu bycia, czy stylu życia. Jest to kolejna już próba tolerancji, sztuka kompromisu – udowodnienie, że teatr jest dobrym przykładem na załagodzenie konfliktu pokoleń, ale przede wszystkim, że jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Czytamy w witrynie internetowej GOK-u. Jeżeli tak, to nic dziwnego, że wzięto na warsztat jedną z trudniejszych opowieści, którą tak spaprała wytwórnia Walta Disneya (nam główny bohater zawsze kojarzyć się będzie z talentem Robina Williamsa) i w efekcie już dzisiaj, 12 kwietnia o godzinie 18-stej, będziemy mogli obejrzeć adaptację „Piotrusia Pana” wg scenariusza Olega Żiugżdy opracowanego na podstawie opowieści bajkowych Jamesa Matthew Barriego. Teatr wystawił dotychczas:  „Królową Śniegu” „Baśń o Zaklętym Kaczorze”,  „Czarodzieja ze Szmaragdowego Grodu” i „Malutką Czarownicę”.

To może być ciekawa propozycja na dzisiejszy wieczór, korci nas, aby ją retransmitować dla Czytelików i Widzów TOKiS-a.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook