27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

President Elect Donald J. Trump

3 min read

No i wygrał Donald Trump.


Najbardziej śmieszą mnie płacze (dosłownie) zwolenników Mrs Clinton i lamenty wszelkich celebrytów zapowiadających emigrację do Kanady itd. Szok pani Hillary, która dopiero 12 godzinach była w stanie zabrać głos.
To wszystko przeżyliśmy i wciąż przeżywamy w Polsce.
Szok pani Hillary świadczy o tym, że nie nadawała się na prezydenta, a lamenty tych celebrytów dowodzą, że nie bardzo rozumieją podstawową zasadę demokracji: masz większość – rządzisz.
Nie wiem, jaki będzie prezydent Donald Trump. Wiem jak fatalną sekretarz stanu była pani Hillary Clinton: wycofanie USA z Iraku i zrobienie tam miejsca dla ISIS, reakcja na arabską wiosnę i idiotyczna interwencja w Libii (to przyznał nawet sam Obama) – skutki tylko tych dwóch błędów ponosi Europa do dziś. Do tego „reset z Rosją”. Ona byłaby fatalnym prezydentem robiącym dobre wrażenie.
Mr Trump: good luck! –
W swoim profilu Facebooka napisał europarlamentarzysta Kosma Złotowski.

****

I tak właściwie…, można stwierdzić, po dzisiejszej nieprzespanej nocy, że góra urodziła mysz, z tą drobną różnicą, że za własne pieniądze i z daleka od establishmentu waszyngtońskiego i to jest dobra wiadomość.

Świat wstrzymał oddech, Ameryka skręca na prawo, tego nikt się nie spodziewał, no, może z wyjątkiem Meksykanów, którzy będą teraz musieli wybudować mur graniczny i to za własne pieniądze. Obóz Hillary Clinton zaniemówił po podliczeniu głosów, a Ona sama nawet nie pofatygowała się, by ostatni raz tej doby przemówić i pozdrowić swoich sympatyków i wyborców. To musiał być dla niej szok i cios jednocześnie, wystąpiła dopiero dzisiaj, nadrabiając miną, ze łzami w oczach, gratulowała zwycięstwa Trumpowi.

Prawdopodobnie to ostatnie chwile kandydatki, przed czekającym ją procesem, który w kampanii obiecał jej President Elect. Oczywiście, takowy się odbędzie, a sąd orzeknie wyrok skazujący, ale wtedy pod koniec kadencji prezydenta Obamy, gdzieś w okolicach stycznia 2017 roku, On sam, wręczy Hillary list żelazny i będzie po sprawie. Wszystko rozejdzie się po kościach.

Co dla POLSKI oznacza wybór Trumpa?  Cóż, zanim znajdzie ją na mapie, zajmie mu to około 6 miesięcy. Zdecydowanie szybciej będzie musiał wejść w interakcję z „Ponurym Czekistą” Putinem, który spodziewa się po nowym prezydencie USA wiele. Rosja, pomimo prężenia muskułów, ma poważne problemy gospodarcze, a antyputinowskie nastroje, wbrew opiniom kremlowskich mediów, narastają. Wszystkich oponentów „tajne służby” nie pozabijają.

Czy biznesmen Trump wzorem Reagana i tym razem zapędzi Rosję w kozi róg? To prawie pewne, wybuch kolejnej totalnej wojny właśnie przestał się opłacać.

Na wyborze Trumpa najgorzej wyjdą Francja i Niemcy. Francja w zasadzie już jest stracona i to na jej własne życzenie.  Trudno się też dziwić naszej „Złotej Pani” Merkel, że po tak szokującym dla niej wyborze Amerykanów jest zwyczajnie wściekła. Swojej frustracji dała upust w mediach, gdzie w sposób bardzo chłodny pogratulowała Trumpowi zwycięstwa.

Widmo „wizyty” kolejnych, tzw. emigrantów zostanie zahamowane, a ci co już dotarli do Europy, będą mieli poważne kłopoty. Ci którzy będą mieli zamiar wkraść się do USA, zostaną deportowani.

Wracając do naszych zachodnich sąsiadów. Wchodzimy w okres bardzo niebezpieczny, gdzie w Niemczech odradza się faszyzm. Tym samym, grozi im powrót do przeszłości, a zwyczajnym Niemcom? –  w najlepszym przypadku… przewrót kulturowy i polityczny. I trudno się dziwić, że zastraszeni szukają azylu również w Polsce.

O, ile obecnie rządząca w Polsce ekipa PiS-u nie popełni kolejnych idiotycznych błędów w prowadzeniu polityki zagranicznej, jest szansa na urwanie sporego kawałka amerykańskiego „tortu”, oczywiście, nie za darmo. Lobbowanie czas zacząć, tylko kto się do tego podejmie?

___________________

(mrf.)

Mat. filmowy Mariusz Max Kolonko – „Mówię jak jest…”

Fot. ABC News

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook