27 października 2020

Prezydent Duda odwiedził Człuchów

3 min read

W czasie kampanii wyborczej, pan Prezydent obiecał, że ponownie odwiedzi wszystkie gminy, również naszą, innymi słowy, możemy spodziewać się wyjątkowego gościa, który nam podpadł…

Jednak te podróż pan prezydent odbył wprost do Człuchowa i nawet lokalny jasnowidz tego nie przewidział, a prezydencki kalendarz i owszem. Nadworny, prezydencji skryba opisał to w ten sposób:

– Najważniejszym zadaniem, jakie sobie postawiłem, jest to, aby przeciętna polska rodzina, która żyje w Człuchowie, w Chojnicach, Wałczu czy innym mieście, które nie jest największym miastem w Polsce, która do tej pory w głębi serca może pewnie myślała, że mieszka w Polsce B, czuła, że władza o nią dba, i że wreszcie Polska zmienia się na lepsze, gdzie praca jest doceniana, gdzie doceniany jest ten trud codzienny zwykłego człowieka – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami Człuchowa.

Zaznaczył, że właśnie dlatego został wprowadzony program 500 plus, żeby wzmocnić polską rodzinę, żeby pokazać jej: tak, Polska myśli o was, nie tylko wy myślicie o Polsce; nie tylko wy decydujecie się tu żyć i pracować, ale jeżeli zdecydowaliście się na to, to otrzymacie także świadczenie ze strony państwa, jakiego do tej pory nie było.

– I niech nikt nie mówi, że to jest jakaś jałmużna, bo to jest świadczenie należne rodzinie i rodzicom w ramach wychowania dzieci, w ramach przyczyniania się polskiego państwa do trudu wychowania dzieci przez polską rodzinę – akcentował.

Prezydent zwrócił też uwagę, że wiele zadań jest jeszcze do zrealizowania. – Ale obiecuję, że będą one realizowane. Tak jak w tej chwili staram się, by została zrealizowana do końca obietnica wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od podatku – ona jest realizowana, ale stopniowo – i aby w Polsce rzeczywiście była realizowana konstytucja, która mówi o równości wszystkich obywateli, przede wszystkim ich równości wobec prawa – akcentował Andrzej Duda, dodając, że prawa mają przestrzegać wszyscy – nie tylko ci, którzy stają przed sądem i są sądzeni za to, że gdzieś je naruszyli, ale powinny go przestrzegać także sądy i sędziowie.

Prezydent dziękował mieszkańcom Człuchowa za trud codziennej pracy, a także władzom samorządowym za działalność dla miasta, tworzenie miejsc pracy, przyciąganie przedsiębiorców, za mądre rozwiązania, które są wprowadzane.

Czy mądre? Rzecz kontrowersyjna, czemu pan Prezydent wielokrotnie dawał wyraz i upust, ku uciesze niezależnych felietonistów i zwyczajnych złośliwców z obozu płomiennych szermierzy lewackiej demokracji. Jednak koronowane głowy podobno zasługują na szacunek, więc powstrzymajmy się od jeszcze głębszych refleksji, pamiętając nawet to, jak na tucholskim rynku wdepnął w psie g…ko. I tak dzieje się do dzisiaj.

Przypomnijmy sobie wizytę prezydenta jeszcze wtedy… kandydata do najwyższej godności w państwie.

 


(mrf.)

Mat. prezydent.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook