29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Próba lojalności?

3 min read

szpieg-w-pracyNajbliższa niedziela może być niezwykle ciekawym dniem z piętnem, które zaważy na znaczeniu sporej gromadki osób. Czy to już układ? Trudno powiedzieć, ale gigantyczne fo paux z pewnością i następny gwóźdź do wyborów, gdzie pewnych kandydatur nigdy być nie powinno. Ale po kolei…

Informacja pierwsza, cytowana za portalem: http://www.powiat.tuchola.pl

Już w niedzielę 26.05.2013 r. od godziny 14:00 do 18:00 w „Małpim Gaju” przy ulicy Świeckiej w Tucholi odbędzie się impreza pod nazwą Powiatowy Dzień Dziecka połączona z XI Przeglądem Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Przewidziano sporo atrakcji, między innymi: konkurencje sportowe i strażackie, rowerowy tor przeszkód, twórczość osób niepełnosprawnych. Będzie można zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego, wziąć udział w loterii fantowej czy też w losowaniu nagród.

Organizatorzy:

Parafialny Klub Sportowy „UNITAS”

Stowarzyszenie „Dziecko w Rodzinie”

Środowiskowy Dom Samopomocy w Tucholi „Przystań”

Powiat Tucholski

PCPR w Tucholi

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi

Polski Związek Niewidomych – Koło Powiatowe w Tucholi

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tucholi

 Patronat Honorowy:

Tadeusz Zwiefka – Poseł Parlamentu Europejskiego

Jarosław Katulski – Poseł RP

Tadeusz Zaborowski – Radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Dorota Gromowska – Starosta Tucholski

 

Informacja druga…

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się 26 maja od 15.00, początek przed kościołem Bożego Ciała, a następnie chętni przeniosą się do parku za Urzędem Miasta i Gminy. Tam właśnie odbędzie się wielki festyn.

___________________________________

 

Interesujące jest to, że druga impreza tak właściwie jest kompletnie zablokowana. Żaden portal do tej chwili nie pisnął nawet słowem o właśnie tej imprezie w Tucholi, którą zaplanowano rok temu! Co ciekawe, nawet w witrynie parafii nie ma najmniejszej wzmianki. W ubiegłym roku o tej porze media dysponowały już nawet specjalnymi spotami reklamowymi. A dzisiaj? Nic, cisza…

Zastanawia kilka faktów, dlaczego impreza organizowana w „Małpim Gaju” uhonorowana zostanie obecnością polityków Platformy Obywatelskiej, która sama zdeklarowała się, że kwestie dzieci nienarodzonych pozostają w sprzeczności z naukami Kościoła. W programie widzimy, że wśród występujących są grupy, które tak właściwie powinny znaleźć się na drugiej imprezie. Które? A choćby Parafialny Klub Sportowy „UNITAS”, który związany jest z parafią Bożego Ciała.

Niedopatrzenie, prognoza na wyrost, a może coś zupełnie innego? Interesująca sytuacja. Jest zupełnie możliwe, że PO próbuje stworzyć nowy mit wokół swojej działalności wykorzystując… dzieci i pokrzywdzonych przez los? Kto lobował sytuacji, która być może będzie miało miejsce w imprezie powiatu? Trudno powiedzieć, ale ktoś taki istnieje, to pewne. Oczywiście wszystko kręci się wokół pieniędzy, ponieważ przyjęło się obecnie, że wobec monstrualnego długu powiatu, należy szukać oszczędności, łącząc różne okazje.

To najgorsza z możliwych fałszywa oszczędność. Oczywiście nie to jest w tym ważne, a dobre chęci, a tych tuzy polityczne mają już w nadmiarze, oczywiście na pokaz. Wystarczy ufundowany upominek, obietnica, ciepłe słowo i większość daje się na to złapać!

To jakaś farsa, która spowoduje podziały, a może to próba lojalności tych wszystkich, którzy wyznają jedynie słuszną opcję polityczną? Każda jest skompromitowana i żaden PR już nie pomoże. Szkoda tylko dzieci, bo tę niedzielę mają spędzić z zabieganymi na co dzień rodzicami. I to jest słuszne, ale całością i tak zawiadywać będzie aura i sfera wpływów bliźniego jednej opcji, na bliźniego opcji przeciwnej. To oczywiste i typowe dla małej społeczności.

 Mariusz R.Fryckowski

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook