16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Profilaktyczny tydzień tucholskich dzielnicowych

2 min read

Niezwykle intensywny pod względem działań profilaktycznych był dla tucholskich policjantów ubiegły tydzień. Dzielnicowi z terenu powiatu odbyli liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których rozmawiali o bezpieczeństwie oraz informowali o odpowiedzialności karnej nieletnich. Były to też okazje do zapoznania młodych ludzi z zawodem policjanta.

W dniach 4 -7. 04.2017r. dzielnicowy, st. asp. Roman Lipiński spotkał się trzykrotnie z uczniami drugich klas Technikum Leśnego w Tucholi. Podczas spotkań poruszane były głównie zagadnienia związane ze środkami odurzającymi . Policjant przybliżył młodym ludziom nie tylko przepisy karne dotyczące posiadania czy handlowania tego typu substancjami, ale przede wszystkim wskazywał na niebezpieczeństwo związane z używaniem tych środków. Spotkanie z funkcjonariuszem było dla uczniów okazją do wypytania o wątpliwości natury prawnej. Pojawiły się więc pytania o odpowiedzialność karną za niektóre wykroczenia oraz uprawnienia policjantów.

Tematykę zagrożeń w sieci poruszał  st. asp. Jacek Mężydło, dzielnicowy rejonu gm. Tuchola podczas spotkań w dniach 4-5.04.2017r. w Szkole Podstawowej w Legbądzie.  We wtorek rozmawiał z uczniami klas 4-6, o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z sieci. Spotkanie z funkcjonariuszem było też sposobnością do pogłębienia wiedzy z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich.

Środowe spotkanie przeznaczone było dla rodziców. Policjant przypomniał opiekunom, że Internet to nie tylko doskonałe źródło wiedzy i pomoc dydaktyczna, ale również wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażeni są najmłodsi jego użytkownicy. Zwrócił uwagę, że nadzór i właściwa kontrola opiekunów, jest elementem poprawiającym bezpieczeństwo dzieci w sieci.

Profilaktycznie zakończył tydzień sierż. sztab. Wojciech Galiński, który nadzoruje teren gm. Lubiewo. W piątek (07.04.2017r.) uczniowie Zespołu Szkół w Lubiewie gościli funkcjonariusza w swoich murach.

W pierwszym spotkaniu, którego tematyka obejmowała zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzaminem na kartę rowerową udział wzięli wychowankowie klas V. Nie obyło się bez pytań dotyczących służby w Policji.

Kolejne dwa spotkania przeznaczone były dla uczniów „zerówki” oraz klas I-III. Podczas pogadanki sierż. Galiński przedstawił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz postępowania w przypadku kontaktu z nieznajomymi.  Znaczącą częścią spotkań była prezentacja zawodu policjanta i wszelkich związanych z tym aspektów.  Podczas zajęć maluchy miały możliwość przyjrzenia się sprzętowi i urządzeniom, którymi dysponują funkcjonariusze oraz choć na chwilę zasiąść za kierownicą radiowozu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od funkcjonariusza odblaski, dzięki którym zawsze będą widoczni na drodze.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook