3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Program naprawczy powiatu vs interpelacje i zapytania radnych

2 min read

Ile lat można „jechać” z terminarzem w ręku, którego tytuł brzmi program naprawczy? Jak się okazuje już trzecią kadencję  Zarządu w prawie tym samym składzie. Kiedy istnieje pilna potrzeba odniesienia sukcesu, wykorzystywane są gminy, środki unijne, własne media i wszystko jest cacy. Niestety, wszelkie plany burzą radni, którzy wymagają od zarządzających „niestworzonych rzeczy”.

Podczas VI sesji RP było podobnie, pojawiło się kilka interpelacji, które mają marne szanse spełnienia, powód jak zawsze znamy. Propozycje radnych są warte odnotowania, ponieważ dotyczą kwestii ważnych nie tylko dla mieszkańców powiatu. Oczywiście drogi i ta najgorsza we wszechświecie pomiędzy Kiełpinem, a Wymysłowem. Rok (!) temu pokazaliśmy, o co chodzi, przy okazji społecznego buntu, który miał doprowadzić władze powiatu przed oblicze Temidy. Przypomnijmy ten materiał.

Od ubiegłego roku nic się nie zmieniło, inaczej, jest jeszcze gorzej. Były mętne obietnice wybetonowania dwóch pasów, ale jak to w tej  jednostce bywa, niemoc przemożna trwała i wtedy i dzisiaj. Powiat nie wykonuje naszych poleceń, właściwie nie wykonuje żadnych zadań samodzielnie, z wyjątkiem rozdawania sobie podwyżek i obietnic bez pokrycia.

Jednak w sprawie przywrócenia nieczynnych linii kolejowych i reakcji w tej sprawie u premiera, to już zupełnie inna półka działań, o tej kwestii mówił radny Andrzej Pruszak. Jedna z kolejnych interpelacji nawołuje do współpracy kilku samorządowców w sprawie ścieżki rowerowej do Chojnic, co byłoby kapitalną atrakcją turystyczną i źródłem dochodu dla gmin i oczywiście żebraczego powiatu. Zobaczymy, jak w tej sprawie zachowa się starostwo, które w tym wypadku powinno działać natychmiast. Podobno turystyka i wypoczynek, to oczko w głowie samorządowców, szkoda, że szumne słowa ograniczają się do potraw regionalnych, pięknie wystrojonych gospodyń, nieśmiertelnego fjuta i… ulotek rozdawanych podczas targów, ale i na to przyjdzie czas, aby temat rozwinąć.

Obejrzyjmy i wysłuchajmy radnych.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook