29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Promocja Gminy Lubiewo w Polsce i nie tylko…..

2 min read

W programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie” emitowanym również przez TVP Polonia promowana była Gmina Lubiewo i Bory Tucholskie.

Na żywo program prowadzili: Iwona Radziszewska i Łukasz Nowicki z TVP2. Gośćmi byli : Mirosław Sawicz z Domu Kultury w Lubiewie, Natalia Słoma – menager kultury w Warszawie, Dorota Osińska wokalistka. Ta ostatnia mistrzowsko  wykonała w programie utwór „To nie banał” do którego teledysk nagrany został w gminie Lubiewo. W programie widoczne były przebitki z teledysku. W programie ujęto również felieton z gminy Lubiewo, w którym zawarte zostały walory gminy Lubiewo oraz informacja o wydarzeniach kulturalnych Na planie nagrań do „Pytania na śniadanie” w gminie Lubiewie było 25 osób z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska.

Tak naprawdę jest to początek zakrojonej na szeroką skalę nietuzinkowej formy promocji Borów Tucholskich, Gminy Lubiewo, jej walorów krajobrazowo-przyrodniczych, borowiackiej kuchni i gościnności.

W trakcie nagrań do programu, w Bysławku  odbyła się konferencja artystów
w sprawie organizacji w gminie Lubiewo Ogólnopolskiego Festiwalu „BySŁAWek Gwiazd” w roku 2015r.

Inspiracją do organizacji takiego festiwalu były i są opinie, oczywiście pozytywne artystów, którzy w ostatnich  dwóch latach gościli w Domu Kultury w Lubiewie, a byli to m.in.: Tercet Egzotyczny, Jerzy Połomski, Terry Man (USA), Toni Tognoni (Australia), ZA NO ZA (Rosja), Duże Dzieci, Alicja Boncol (Polska), Czesław Mozil, Dorota Osińska  (The Voice of Poland ), Kasia Świątczak (Must be the Music), Arek Aro Kłusowski (The Voice of Poland), Adela Konop (Mam Talent, Śpiewaj i Walcz), Marcin Polok (gitarzysta), Amarena Rockers (Polska), Ilona Szwarc (New York).

W ostatnich miesiącach Dom Kultury w Lubiewie współpracował z Universal Music Polska, TVN24, TVP2. Zrealizowano zostały koncerty w/w artystów, nagrano w gminie teledysk, 18 września został zrealizowany materiał dla TVP2. To pierwsza tego typu promocja gminy w Polsce.

Na stornie www.dklubiewo.pl można obejrzeć nagranie z programu.

Projekt pn. Promocja Borów Tucholskich w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie” i w teledysku Doroty Osińskiej „To nie banał” uzyskał pozywtwna rekomendację Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w odpowiedzi na złożony wniosek o dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej 5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw Działanie 5.5. Promocja i rozwój markowych produktów W RAMACH PROJEKTU WŁASNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO „Kujawsko- pomorskie – kreatywne wsparcie marki regionu”.

________________________

(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook