29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Promocja programu CP w Kęsowie

1 min read
Dalsza współpraca i promocja programu Czyste Powietrze – to główne tematy dzisiejszego spotkania wójta Kęsowa Radosława Januszewskiego z Prezesem WFOŚiGW w Toruniu Ireneuszem Stachowiakiem.

Gmina Kęsowo jest jedną z 51 gmin, które zawarły porozumienie z WFOŚiGW w Toruniu dotyczące realizacji programu Czyste Powietrze i jednym z najbardziej aktywnych samorządów w promowaniu wymiany starych pieców na nowe ekologiczne źródła ogrzewania. Gmina promuje program CP na wszelkiego rodzaju imprezach, jak chociażby Dożynki sołeckie w EKO-klimacie czy EKO-Wieś w Przymuszewie, a także na łamach samorządowego kwartalnika „Kęsowskie wieści”.
– Zachęcamy mieszkańców do wymiany pieców i przystąpienia do programu CP. Zainteresowaniem cieszy się także program Moja woda – zapewnia wójt Kęsowa.
Widać już pierwsze efekty tej promocji, gdyż w ostatnich miesiącach wzrosłą liczba wniosków składanych przez mieszkańców tej gminy. Do chwili obecnej, w ramach programu CP, wpłynęło ich 30 na łączną kwotę ponad 340 tys złotych.
Podczas dzisiejszego spotkania wójt #RadosławJanuszewski i prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu #IreneuszStachowiak rozmawiali o dalszej współpracy.

(red.)

FB WFOŚiGW
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook