20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Promocyjny falstart policyjnej grupy SPEED?

3 min read

Trudno powiedzieć, kto w Komendzie Głównej Policji naoglądał się słynnej hollywoodzkiej produkcji z Keanu Reevesem i jeszcze trudniej stwierdzić, czy w jakiś sposób zaplątani w to byli twórcy „Szybkich i wściekłych”, ale jedno jest pewne, spora grupa policjantów będzie pełniła służbę w BMW, z ogranicznikami do 250 km/h w ramach mission impossible, o polsko brzmiącej nazwie „SPEED”. Dlaczego BMW, a nie np. Bugatti Veyron, czy inne superauto? To pozostanie tajemnicą tych, którzy zdecydowali o kupnie nieoznakowanych radiowozów tej marki. Zaraz, czy one rzeczywiście są nieoznakowane? Nie do końca, ponieważ posiadają tablice rejestracyjne, które w takich publikacjach są utajnione. Do tego faktu jeszcze powrócimy, ale wpierw informacja oficjalna.

****

W naszym województwie już od jutra działać zacznie policyjna grupa „SPEED”. To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń w człowieka. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonować będą Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół „SPEED” funkcjonować będzie od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzić będzie:

– trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,               

– po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,

– dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżać będą radiowozami nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono.

____________________________

Źródło: .tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

***

Do pięknie przygotowanego tekstu, policjanci dołączyli jeszcze piękniejsze fotografie. Prócz funkcjonariuszy, znajdują się na nich nowiutkie beemki z wyretuszowanymi tablicami rejestracyjnymi.

Wtopa nr1 – auto nr 3 od prawej do lewej

Podobają się? Pewnie, ale jest jeden problem, który w jakiś przedziwny sposób umknął redagującym materiał, cóż takiego? Jeszcze jedna fotografia…

Wtopa nr2.

… a w tej fotografii z mozołem zamazaliśmy twarze funkcjonariuszy, dbając o ich wizerunek, zwłaszcza kiedy ujawniono tablice rejestracyjne „ścigaczy”.

Mamy w tym momencie do czynienia z taką sytuacją, wystarczy spisać numery. Sensacji w tym żadnej ale już wiemy, na które beemki będziemy zwracali szczególną uwagę.

Oj, „policjanty, policjanty…”.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook