Propozycje dla seniorów z Gminy Gostycyn

Wójt Gminy Gostycyn serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z gminy Gostycyn w wieku 60+ do udziału w dwóch ofertach przygotowanych specjalnie dla seniorów:

Pierwsza z nich to bezpłatna propozycja pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” i została przygotowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z gminą Gostycyn. Polega na zgłoszeniu uczestnictwa, poddaniu się ogólnym badaniom lekarskim przez wykwalifikowaną kadrę, a następnie udział w ćwiczeniach fizycznych przez około
3 miesiące, mających na celu poprawę koordynacji ruchowej, która pomaga zapobiegać upadkom. Programy treningowe ukierunkowane są na poprawę:

  • • sprawności krążeniowo-oddechowej
  • • siły i wytrzymałości mięśniowej
  • • gibkości
  • • równowagi.

Na zakończenie programu planujemy wspólną wycieczkę dla wszystkich uczestników.

Druga propozycja powstała w nawiązaniu do składanych wniosków na zebraniach
z mieszkańcami oraz wystąpień na sesji Rady Gminy i dotyczy utworzenia Uniwersytetu III Wieku. Jednakże, by uniwersytet zaczął funkcjonować potrzebna jest grupa – minimum 40 chętnych słuchaczy, którzy wypełnią deklarację uczestnictwa. Koszt uczestnictwa za osobę to 50 zł za semestr, czyli 100 zł za rok. W tej opłacie odbywałyby się 24 wykłady w ciągu roku.

 

UWAGA! W obu przypadkach możliwy będzie dowóz seniorów na zajęcia.

Zapisy tylko do końca sierpnia!

 

Więcej informacji w Urzędzie Gminy w Gostycynie pok. 10 II piętro lub pod numerem tel. 523367318.

 

Serdecznie zapraszam!

                                                                                                             Ireneusz Kucharski


gostycyn.pl

Fot. tokis.pl

admin

Dodaj komentarz

Next Post

Tragedia w Piastoszynie

śr Sie 14 , 2019
W sobotę (10.08.2019r.) na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Piastoszyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook