24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Prosto z Moskwy. Polskie Fokstroty nie mają konkurencji!

1 min read

Putinowska Rosja przypomina polski ZUS – kolosa na glinianych nogach stojącego w kałuży. Rosja technologicznie przypomina III świat, a ograniczony dostęp do technologii wymusza na niej spore zakupy, również w Polsce.

Nałożone przez Zachód sankcje mocno dają się we znaki kacykom Kremla i kwestią czasu jest to, kiedy na ulice wyjdą głodni i ciekli na władzę Rosjanie. Jedno jest pewne, dotrą do celu kolejnej demonstracji już nie na własnych nogach, a polskimi tramwajami z bydgoskiej „PESY”. TOKiS uważnie przyglądał się dzisiaj tym nowoczesnym konstrukcjom, które wśród mieszkańców Moskwy robią prawdziwą furorę!

Tramwaje Fokstrot PESA trafiły na ulice stolicy Rosji w liczbie aż 120 sztuk. Tramwaj ma długość 26,255 metra i szerokość 2,5 metra. Jego prędkość konstrukcyjna wynosi 75 km/h. W pojazdach przewidziano zastosowanie m.in. nowoczesnych systemów napędowych, wydajnych akumulatorów pozwalających na jazdę na krótkim odcinku bez zasilania trakcyjnego, hamulców elektrohydraulicznych, systemów antypoślizgowych w trakcie rozruchu i hamowania, klimatyzacji i centralnego komputera. Tramwaje są całkowicie niskopodłogowe i oparte na wózkach obrotowych. Mieszczą 190 osób, w tym 60 na miejscach siedzących. Ultranowoczesna konstrukcja z Bydgoszczy nie ma sobie równych i nic dziwnego w tym, że bydgoskie Fosktroty są dosłownie rozchwytywane.

Przenieśmy się na ulice Moskwy za sprawą naszego korespondenta – Włodka Malinowskiego.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook