22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Protest rolników powiatu tucholskiego

2 min read

Spora grupa rolników w ich ogromnych maszynach, pojawiła się przy stacji paliw przy Chojnickiej w Tucholi. Tuż po godzinie dziewiątej włączono silniki.

Ostatnie ustalenia, rozmowa z policjantami i powoli rusza kawalkada ciągników. Kierowcy są ostrożni, nie blokują drogi, spowalniają ruch na niej, utrzymują jednak spore przestrzenie miedzy sobą, możliwe jest wyprzedzanie innych pojazdów. Pojazdy zaopatrzono w transparenty, flagi, pojawiły się też fotografie polityków: posłów i senatorów, delikatnie mówiąc, nie były to materiały promujące. Na tucholskim rondzie i przy Warszawskiej umieszczono banery, jednak protestujący twierdzą, że to nie ich dzieło. Skąd się wzięły? Cóż, może przywiał je wiatr… Po zakończeniu protestu zniknęły.

Rolnicy zaplanowali też odwiedziny skompromitowanego parlamentarzysty z Tucholi, dla którego mieli prezent w postaci worka dość aromatycznej substancji organicznej. Jak było łatwo przewidzieć, po kampanii wyborczej, parlamentarzyści zniknęli z Tucholi. Były też plany, aby podobną substancję zastosować w obrębie ronda, ale organizator wyperswadował ten pomysł innym i dobrze, bo w tym proteście nie chodziło oto, aby ukarać mieszkańców, czy kierowców, ale by uświadomić społeczeństwo, czym jest zamach rządzących na polskie rolnictwo. Kawalkada maszyn rolniczych poruszała się po Tucholi, również wzdłuż DW 240 do Rudzkiego Mostu, kilka maszyn pojawiło się w Bysławiu. Protest sprawnie zabezpieczała tucholska policja. Szczegóły obejrzymy w specjalnej relacji filmowej oraz w galerii fotografii.

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook