5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Protest służb mundurowych w Warszawie

1 min read

Tysiące funkcjonariuszy służb mundurowych z całej Polski zjechało do Warszawy, by wziąć udział w manifestacji „Razem trzymamy linię!”. Domagają się m.in. podwyżek i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.

Przychodzimy tu, bo uważamy, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie troszczy się o funkcjonariuszy w taki sposób, w jaki nakazuje konstytucja – stwierdził przedstawiciel policjantów.

– Jest pan też naszym prezydentem. Upominamy się o naszą godność, bez której walka o bezpieczeństwo Polaków jest trudniejsza – stwierdził przed Pałacem Prezydenckim Jankowski. Przypomniał też, że w 2015 roku prezydent napisał do federacji list, w którym z troską odniósł się postulatów związkowców służb mundurowych. – Złożymy dzisiaj petycję, przypomnimy mu o tym – dodał.

Manifestujący niosą trumny z napisem „policja”. „Do tego doprowadziły polską policję rządzących chore ambicje” – czytamy na klepsydrze jednej z nich. Są transparenty z różnymi hasłami, np. „Premierze Polski, nie przeginaj pałki”. Policjanci mają też podobiznę wiceministra Jarosława Zielińskiego z nosem Pinokia.

Policjanci mają mam nadzieję, że prezydent przyjmie ich tak, jak siatkarzy. Nie mamy informacji, czy do protestu przyłączyli się nasi stróże prawa.


(red.)

Fot. Patryk Drabek Twitter

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook