29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Protest szpitali powiatowych przed Ministerstwem Zdrowia (aktualizacja)

2 min read

O tym wydarzeniu prawie się nie mówi, a wszyscy wiemy jak ważną jest to sprawa. Wczoraj w  Warszawie, pod Ministerstwem Zdrowia, odbył się protest przedstawicieli szpitali powiatowych. Nie mamy informacji, czy wzięli w nim udział delegaci  tucholskiego szpitala, który protestuje jak inne, poprzez akcję plakatową zach zachęcającą do walki z chromym prawem partii rządzącej.

Czego domagają się szpitale?

  • Wzrostu kwoty ryczałtu o 15 proc., wypłacenia rekompensaty za wzrost kosztów świadczeń medycznych spowodowanych decyzjami płacowymi ministra zdrowia.
  • Pełnego finansowanie świadczeń ratujących życie.

Do protestujących wyszli przedstawiciele resortu, na ręce których złożono petycję skierowaną do ministra Łukasza Szumowskiego i w zasadzie na tym protest by się zakończył, gdyby nie drobiazg…

Wobec protestujących zastosowano stary, sprawdzony schemat, zepchnąć problem na dalszy plan i wyznaczyć w bliżej nieokreślonym czasie kolejne spotkanie. Wobec takiej deklaracji nie pozostało protestującym nic innego, jak zwinięcie flag i ustalenie kolejnej daty najazdu na ministerstwo.

W służbie zdrowia źle się dzieje, mówimy o tym od lat, winnych sytuacji jest wielu, ale głównymi sprawcami zamieszania, są niekompetentni urzędnicy władz centralnych, którzy wprowadzili chaos lata temu. Każda kolejna ekipa psuła system coraz bardziej, co odbiło się na kadrach, płacach i usługach. Obecnie, szpitale borykają się nie tylko z brakiem pieniędzy, ale również z brakami kadrowymi. Wiedza medyków służy innym pacjentom, daleko od granic RP. W większości przypadków są oni cenionymi specjalistami swoich branż.

Nam, pacjentom pozostało czekać w SOR-ach na powolną śmierć. Nie ma wątpliwości, po protestach nauczycieli nadejdzie nowa fala, zapewne wśród nowej grupy niezadowolonych, znajdą się ramię w ramię pacjenci, jak i personel szpitali.

Co nas czeka? Wybory, to dobry czas na zmuszenie polityków nie do obietnic, a do pracy.Wykorzystajmy to!

Informacja z ostatniej chwili…

W proteście udział wzięło kilkanaście osób ze „Szpitala Tucholskiego” i Starostwa Powiatowego.


(mrf.)

Źródło: rynekzdrowia.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook