25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pruszcz/Bagienica: Płonie nasyp kolejowy w Pruszczu!

2 min read

Jesteśmy wyjątkowo czuli na punkcie niekontrolowanych pożarów traw w okresie wiosennym. To prawdziwa plaga, która prócz tego, że zabija faunę i florę, może doprowadzić do znacznie większych strat. Doskonale pamiętamy jedną z sytuacji, kiedy doszło do pożaru łąk w okolicach ulicy Ogrodowej w Tucholi. Zaangażowany przez Straż Pożarną ciężki sprzęt z trudem radził sobie w tak skrajnych warunkach. Było to dawno, jednak do dzisiaj niewiele się w tej materii zmieniło. Wypalanie traw jest wyjątkowo mocno zakorzenione wśród starszych mieszkańców powiatu. Pomimo wielu apeli, do ich świadomości z trudem przebija się informacja, że podobne zabiegi, to zwykła bezmyślność.

Niekontrolowane pożary są tak oczywiste, że okoliczni mieszkańcy traktują je, jak zabieg kosmetyczny, inaczej – normalność. Pół biedy, jeżeli pożar zanika samoistnie, a co się stanie, kiedy dotrze do okolicznych zabudowań, lasów lub urządzeń drogowych? Jest sucho, o nieszczęście nie jest trudno.

Wczoraj w godzinach popołudniowych ktoś celowo spowodował pożar nasypu kolejowego w okolicach stacji kolejowej w Pruszczu. Pożar był doskonale widoczny z mostu drogowego na trasie Tuchola – Mąkowarsko. Ogień niszczył wszystko na swojej drodze, dotarł nawet w okolice podkładów kolejowych, na których spoczywają szyny. Komu zależy na tym, aby ruch na tej trasie został odłożony na czas nieokreślony? Czy nawet okoliczne przejażdżki tą trasą odejdą w niepamięć, za sprawą kogoś nieodpowiedzialnego?

m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook