19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przedstawiciel „totalnej opozycji” wręcza strażakom – ochotnikom sprzęt

3 min read

SONY DSC

Zakładamy, że to dobra wola polityków europejskich i ich wkład w pomoc służbom, które ponad miesiąc temu spieszyły z pomocą poszkodowanym. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy tutaj do czynienia z zabiegiem czysto pijarowym.

W czwartek (21.09) w Urzędzie Miejskim w Tucholi gościł  poseł  Parlamentu Europejskiego. Nie była to zwykła wizyta, bowiem europoseł przywiózł ze sobą cenny dar dla jednostek OSP w Raciążu i Legbądzie. To wysokiej jakości piły.

Jak przyznał, to kontynuacja działań podjętych wspólnie z członkami Parlamentu Europejskiego rozpoczętych tuż po tragedii, która dotknęła Bory Tucholskie.

„Prawda jest taka, że niestety ani czasu, ani też już sił nie mam takich, żeby Wam pomóc swoją pracą przy oczyszczaniu naszych borów z tych wszystkich wiatrołomów, więc postanowiłem pomóc chociaż w ten sposób, żeby przekazać sprzęt. Sprzęt, który jest bardzo potrzebny, bo wiem od pana burmistrza, że się piły niszczą, jest tyle roboty, że trudno aby ten sprzęt wytrzymywał nie wiadomo jak długo i dlatego potrzebny jest nowy. Uzgodniliśmy również, że to musi być sprzęt najwyższej jakości” – podkreślił europoseł .

Jak dodał, nowe piły trafią też do Kęsowa i Lubiewa. Europoseł zapowiedział również, że w przyszłym tygodniu ma być gotowy projekt wniosku do Komisji Europejskiej o przekazanie pieniędzy dla naszego regionu z Europejskiego Funduszu Solidarności. Taki wniosek przygotowują wspólnie marszałkowie województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Będzie on przekazany do Ministerstwa Rozwoju, które miałoby przesłać go do Brukseli.

Z tego powodu pan marszałek wojewóztwa spotkał się również  ze swoją partyjną koleżanką, rónież z totalnej opozycji – europejską komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług , której „wyjątkowej działalności” na rzecz Polski i Polaków precyzować nie trzeba. 

Dar przekazany przez europosła  sprawił wielką radość obdarowanym z OSP w Legbądzie i Raciążu, to chyba naturalny i jedyny szczery odruch, który warto odnotować. Miejmy jednak świadomość, że ów odruch serca europosła ma wsparcie w naszych podatkach, więc bez łaski.

Jest i kolejne światełko w tunelu, wreszcie rusza sprawa strażaków ochotników z Raciąża, którzy zwyczajnie nie mają wozów bojowych, powód? Rozleciały się i to dosłownie, jednak i tutaj coś drgnęło, burmistrz zapowiedział, że gmina Tuchola wystąpi o dofinansowanie do Komendy Wojewódzkiej PSP o zakup nowego samochodu dla OSP w Raciążu, ponieważ dotychczas wykorzystywane dwa pojazdy zostały wyeksploatowane podczas akcji.

„Podjęliśmy decyzję, że wystąpimy o dofinansowanie, o 300 tys. zł, a pozostałą część będzie musiała gmina zorganizować. Z własnych środków może coś uda nam się jeszcze zebrać i zamierzamy kupić nowy samochód do Raciąża. On kosztuje od 600 do 800 tys. zł” – powiedział burmistrz.

Zaznaczył również, że nie zapomina o Legbądzie. Tu do OSP, choć nie od razu, bo są to jednak duże koszty, w następnej kolejności ma trafić nowy pojazd.


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook