11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przedstawiciel Zarządu Powiatu Tucholskiego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

1 min read

11 września 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji osób poszkodowanych w nawałnicach z nocy 11 na 12 sierpnia 2017 r. Spotkanie to jest jednym z tych, gdzie szary obywatel, poszkodowany przez kataklizm w Borach Tucholskich może mieć satysfakcję wyłącznie z tego, że ktoś jeszcze o nim pamięta, choć realna pomoc nadejdzie w bliżej nieokreślonej przyszłości.

W spotkaniu udział brali wojewodowie i starostowie z terenów objętych skutkami nawałnic oraz szefowie firm i stowarzyszeń zrzeszających producentów, którzy zgłosili chęć wsparcia poszkodowanych swoimi wyrobami budowlanymi.

Deklaracje pomocy złożono w odpowiedzi na apel ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. Minister zwrócił się z prośbą o pomoc w poszkodowanym w odbudowie ich domostw możliwie najniższym kosztem, wskazując na możliwość stworzenia specjalnej oferty cenowej adresowanej do mieszkańców zniszczonych terenów lub nieodpłatnego przekazania materiałów budowlanych.

Apel spotkał się z pozytywnym odzewem, wielu przedsiębiorców zadeklarowało chęć nieodpłatnego przekazania wyrobów budowlanych poszkodowanym. Informacje dotyczące zakresu niezbędnej pomocy zebrali wojewodowie. Na spotkaniu w MIB omówiono i ustalono zasady skutecznego rozdysponowania wyrobów budowlanych, tak aby trafiły one do najbardziej potrzebujących.

Spotkanie dotyczące usuwania skutków nawałnic

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Tomasz Żuchowski podziękowali wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w likwidacji skutków żywiołu.


http://mib.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook