8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przedszkole nr 1 w Tucholi zostało wyremontowane, to dobrze wydane pieniądze

2 min read

Dzisiaj na twarzy pani dyrektor Przedszkola nr w Tucholi gościł piękny uśmiech, powód byl nie byle jaki, ponieważ budynek i teren wokół niego został pięknie wyremontowany i zmodernizowany, a zacni goście swoją wizytą, podkreślili znaczenie ukończonej inwestycji.

Wartość całkowita inwestycji wyniosła 917 229,19 zł. Gmina Tuchola otrzymała dofinansowanie w wysokości 779 644,81 zł, co stanowi 85% kosztów. Wkład własny wynosi 137 584,38 zł. Wartości te mogą ulec korekcie na etapie rozliczenia dofinansowania.

W ramach inwestycji wykonano:

  • docieplenie ścian wraz z dociepleniem cokołów fundamentów
  • docieplenie stropodachu
  • wymianę stolarki okiennej
  • wymianę stolarki drzwiowej
  • roboty instalacyjne branży sanitarnej CWU z zestawem kolektorów słonecznych
  • roboty instalacyjne branży sanitarnej CO

I rzeczywiście, efekt jest porażający, pięknie ozdobione elewacje przez jedną z bardzo rzetelnych, tucholskich firm, panele słoneczne na dachu i wiele, wiele innych widocznych elementów budynku dają pewność, że każda złotówka została dobrze zainwestowana. Uroczystość, która odbyła się dzisiaj przed południem była skromna, ale wzruszająca. Krótkie wystąpienia pani Dyrektor przedszkola – Marzeny Gumińskiej, Burmistrza Tucholi – pana Tadeusza Kowalskiego było oczywistością, ale nam szczególnie przypadła do gustu informacja o dwóch zatrudnionych w przedszkolu paniach – siostrach, które kiedyś uczęszczały do tego przedszkola, by dzisiaj w nim pracować. Pięknie zaśpiewały wraz z dziećmi.

W przedszkolnym korytarzu pojawiła się przepiękna wystawa fotografii, która stanowi krótką retrospekcję całości, na przestrzeni lat. Piękna pamiątka, którą warto obejrzeć.

Krótki spacer gości dookoła budynku dopełnił obrazu wizyty, a wszystko zakończono wspólną kawą i tortem. Gratulujemy wszystkim, świetnie wykonana praca.

Metamorfoza Przedszkola nr 1 w Tucholi

______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook