Przedwakacyjne, policyjne spotkania z dziećmi

To bardzo dobra praktyka, którą warto kontynuować i choć wakacje już się rozpoczęły, warto pamiętać to, o czym mówili dzielnicowi, podczas wyjątkowych spotkań.

              Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Galiński złożył wizytę w Szkole Podstawowej w Lubiewie i Klonowie. W ramach zajęć profilaktycznych policjant omówił główne założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie upragnionych wakacji warto przypominać dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Dzieci uważnie słuchali dobrych rad przekazanych przez funkcjonariusza.

Dzielnicowy przybliżył dzieciom główne założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i przekazał dobre rady na temat letniego wypoczynku. Wskazał by maluchy korzystały tylko z strzeżonych kąpielisk i to „pod okiem” dorosłych, przestrzegał przed samotnymi spacerami po lesie i opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Przypomniał uczniom numery telefonów alarmowych i opowiedział w jakich okolicznościach mogą wezwać pomoc. Przekazał algorytm postępowania w stosunku do bezpańskich, nierzadko agresywnych zwierząt. Przestrzegał przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania znajomości. Dzielnicowy podczas spotkania odpowiadał również na zadawane pytania dotyczące wykonywanych przez siebie codziennych obowiązków służbowych.

We wtorek (19.06.2018r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbył się festyn pn. „Bezpieczne Wakacje”, którego organizatorem była miejscowa szkoła podstawowa. W ramach zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą dzielnicowy zwrócił uwagę przede wszystkim na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Dzielnicowy asp. szt. Waldemar Suszek przekazał „dobre rady” na temat bezpieczeństwa podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Omówił przykładowe zagrożenia, które mogą wystąpić w trakcie spędzania wolnego czasu w podróży, nad wodą, jak i w domu. Funkcjonariusz przekazał też główne założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przypomniał dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżając podstawowe zasady ruchu drogowego. Policjant omówił również algorytm postępowania w stosunku do bezpańskich, nierzadko agresywnych zwierząt.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.


(red.)

sierż. szt. Bartosz Wiese

admin

Next Post

PRAWDZIWY CHLEB W POWIECIE, PRODUKUJE MALEŃKA PIEKARNIA Z... PŁAZOWA!

sob Cze 23 , 2018
Chleb,produkt oczywisty, bez którego żaden dom nie funkcjonuje normalnie. Jeżeli jest wyprodukowany uczciwie, ma również zdrowotne własności! Czy doczekaliśmy wreszcie prawdziwego, wartościowego produktu? My już wiemy, że tak!

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook