5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przegląd Piosenki Patriotycznej w Kęsowie

2 min read

30 września 2018 r. w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Corocznie do Kęsowa z tej okazji zjeżdżają się najlepsi soliści z całego regionu. Nie inaczej było i w tym roku. Wyraźnie widać, iż poziom jesiennych kęsowskich przeglądów piosenki z roku na rok jest coraz wyższy. W tym roku wystąpiło ponad 20 piosenkarzy, między innymi ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie, Wiejskiego Domu Kultury w Silnie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi, Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi, Gimnazjum w Cekcynie, Tucholskiego Ośrodka Kultury w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Żalnie, Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie oraz Szkoły Podstawowej w Kęsowie. Trudu oceny bardzo dobrych wykonań utworów patriotycznych podjęło się jury w składzie Tadeusz Skurcz, Piotr Talkowski i Wojciech Grubczak.


Miejsce I w kategorii wiekowej 8-12 lat zajęła Lena Balcerowska, miejsce II Kamil Kosowski, miejsce III Zofia Idzikowska – wszyscy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Tucholi. Wyróżnienia zdobyli Wiktoria Giłka z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie oraz Oliwia Połczyńska z Wiejskiego Domu Kultury w Silnie.
Miejsce I w kategorii wiekowej 13-16 lat zajęła Martyna Narloch, przy akompaniamencie Tomasza Kotowskiego, reprezentująca Tucholski Ośrodek Kultury w Tucholi. Na miejscu II uplasowała się uczennica Szkoły Podstawowej w Żalnie Julia Sikorska, przy akompaniamencie Radosława Megera. Miejsce III zajął uczeń Szkoły Podstawowej w Legbądzie Klaudiusz Drążek. Wyróżnienie otrzymała Amelia Szrajber, występująca przy akompaniamencie Tomasza Kotowskiego.


W kategorii zespołów zarówno Kęsowska Drużyna Wielopoziomowa „Odkrywcy” ze Szkoły Podstawowej w Kęsowie, jak i zespół „W Kropli Deszczu” działający przy Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie pod przewodnictwem Jerzego Porębskiego, otrzymali wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom jury oraz prowadząca przegląd Izabela Modrzejewska, wręczyli podziękowania za udział w tegorocznym konkursie Piosenki Patriotycznej w Kęsowie.


(red.)

FB Kęsowo

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook