1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi

2 min read

W środę, 30 listopada br. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta zbiórka związana z przekazaniem obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi.


tuchkom2

Po 10 latach komendantury i po 28 latach służby mł. bryg. Waldemar Kierzkowski przekazał swoje obowiązki następcy. Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Janusz Halak powierzył je bryg. Dariuszowi Goźlińskiemu, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Operacyjnego w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Toruniu.
Uroczystość skupiła bardzo wielu gości, wśród których obecni byli m.in. Starosta Tucholski i Burmistrz Tucholi, załoga strażaków, emeryci tucholskiej komendy oraz przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujący ze strażą, sympatycy, przyjaciele i rodzina.
Uroczystość pożegnania komendanta uświetniła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Lasów Państwowych.

mł. bryg. mgr Waldemar Kierzkowski służbę zawodową w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w sierpniu 1988 r. po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu – został wówczas dowódcą sekcji w Zawodowej Straży Pożarnej w Tucholi. Po reformie administracyjnej kraju, dokładnie od 1 lipca 1992 roku przez niemal dekadę pełnił funkcję Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w tym mieście. W lutym 2002 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego, a z dniem 22 maja 2006 r. na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi. Służbę tę pełnił do 30 listopada br.

bryg. Dariusz Goźliński służbę zawodową w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1991 roku, absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Zaraz po ukończeniu szkoły, trafił do służby w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy na stanowisko dowódcy zastępu, a następnie instruktora. W roku 1997 roku został przeniesiony do służby w Toruniu, pełniąc obowiązki najpierw w Komendzie Miejskiej, a następnie Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Przechodził po kolei szczeble kariery zawodowej, począwszy od stanowiska dowódcy sekcji, dyżurnego operacyjnego, oficera, specjalisty, starszego specjalisty aż do Naczelnika Wydziału Operacyjnego. W służbie poszerzał swoją wiedzę na studiach podyplomowych: w zakresie organizacji i zarządzania dla kadr kierowniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

_________________________

MJK, st.kpt. Arkadiusz Kroll

.kujawy.psp.gov.pl/

tokis.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook