28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przekazanie wystawy z Senatu RP do ZSLiA im. Leona Janty-Połczyńskiego

1 min read
7 listopada Senator Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Kobiak uroczyście przekazał Zespowi Szkół Licealnych i Agrotechnicznych wystawę o patronie szkoły, senatorze Leonie Janta – Połczyńskim.

Wystawa ta trafiła do Tucholi prosto z Warszawy, gdzie z inicjatywy Senatora Kobieaka prezentowana była w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas akademii Samorząd Uczniowski nawiązując do Narodowego Święta Niepodległości zaprezentował program słowno – muzyczny. Uroczystość była  także doskonałą okazją do wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół powiatu tucholskiego,  fundowanych od 10 już lat przez Stowarzyszenie VIA NATURA.

W swoim profilu FB, pan Senator napisał:

Podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przekazałem wystawę pn. „Leon-Janta Połczyński (1867–1961) – senator i minister z Borów Tucholskich” Zespołowi Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. Ta niezwykła uroczystość była okazją do przypomnienia o zasługach tego wybitnego, choć nieco zapomnianego Polaka, jednocześnie Patrona tucholskiej placówki.
Przypomnę tylko, że wystawa miała swój wernisaż w kwietniu tego roku w gmachu Senatu RP i poprzedzona została przyjęciem na posiedzeniu uchwały w sprawie uznania wielkich zasług dla Państwa Polskiego Leona Janty-Połczyńskiego w 150-lecie Jego urodzin.


(red.)

Mat.: tucholski.pl

Profil FB senatora RP p. A. Kobiaka

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook