25 października 2020

Przekręciłeś licznik auta? Trafisz za to do więzienia!

2 min read

Od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia, taka kara grozi każdemu, kto dopuści się przestępstwa polegającego na ingerencji w samochodowy drogomierz.

Pan Poseł Piotr Król (PiS) w swoim profilu FB informuje:

Wprowadzamy zmianę prawa która pozwoli na znaczące zmniejszenie zjawiska „ przekręcania liczników” w autach.

Proponowane zmiany legislacyjne przewidują zatem, że nielegalne i karane ( grzywna lub kara więzienia) będą czyny polegające na:


  • zmianie wskazań drogomierza pojazdu mechanicznego,


  • ingerencji w prawidłowość pomiaru drogomierza pojazdu mechanicznego,


  • zleceniu innej osobie zmiany wskazań drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencji w prawidłowość pomiaru takiego drogomierza.

Miałem dziś zaszczyt przedstawiać pozytywne stanowisko Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w odniesieniu do tego projektu.

I rzeczywiście, wystąpienie pana Posła w Sejmie nie pozostawiało najmniejszych złudzeń, choć o sprawie debatowano od ubiegłego roku. Ciekawe jest również to, że taka sama kara grozi osobie, która wbrew nowym przepisom, nie zgłosi wymiany licznika przebiegu pojazdu i nie zgłosi się do stacji kontroli pojazdów, na sprawdzenie poprawności działania licznika. To jeszcze nie wszystko w  samochodach wymienić będzie można tylko licznik, który nie działa. Najpóźniej nazajutrz po wymianie, trzeba będzie o tym zawiadomić na piśmie stację kontroli pojazdów.

Po co to wszystko? Fiskus jest coraz bardziej pazerny i nie lubi się dzielić, a jeżeli już musi, to wszelkie zwroty poprzedzi kontrola w każdym przypadku musi to zarobić i z pewnością zrobi to. Zyskiem kupującego będzie fakt, że każdy sprzedawca bierze na siebie ryzyko, klient zyskuje spokój, że nie zostanie oszukany. Z gruntu rzeczy przepis choć drakoński jest słuszny, ale w kwestii uszczelniania budżetu powoli docieramy do granic absurdu, programy z serii plus to prawdziwe nieszczęście dla obywateli, bo to oni płacą za wszystko, bo przecież rząd nie ma swoich pieniędzy. Kiedy wreszcie zrozumiemy to, że ten sam rząd przekupuje nas własnymi pieniędzmi, dodatkowo oczekując wdzięczności ? Owa wdzięczność ma się objawić podczas najbliższych wyborów!

Ponownie będziemy aż tak naiwni? Każda władza to zło, każda partia, to zło do kwadratu! Na tym świecie nie ma niczego darmo!


(red.)

FB Pana Posła Króla

Rzeczpospolita styczeń 2018.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook