25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przepraszam, a co dalej z kinem i dworcem w Tucholi?

2 min read

Mijają miesiące, a kina nie ma i sprawa stanęła na wokandzie, podczas ostatniej sesji Wielkiej Rady. Burmistrz Tucholi nie pozostawia złudzeń, kino będzie, ale niczym krawiec musi krajać materię w sposób odpowiedzialny ( pieniądze), niestety, tej brakuje i to coraz bardziej.

Pan Burmistrz jest w trudnej sytuacji, brakuje mu pieniędzy, podobnie jak dzieje się to i w innych miastach, gminach, powiatach i trudno mu się dziwić, że obawia się zadłużenia. Nadchodzą efekty reform obecnej, skandalicznie działającej ekipy politycznej, która za chwilę zje swój własny ogon w poszukiwaniu pieniędzy wszędzie, gdzie to możliwe. Tak się kończą programy rozdawnicze i demoralizacja społeczeństwa, fałszywymi ideami i ideologiami.

Ostatnim bastionem normalności, również  finansowej są samorządy i tutaj właśnie trafia głęboko ostrze rządowego fiskusa, realnie stanowiąc zagrożenie dla samorządności. Subwencja oświatowa, kilkanaście milionów, a na same pensje nauczycieli zabraknie ich prawie dziewięć. Kto dołoży? Samorząd i to ze środków własnych, pod groźbą reperkusji lub kto wie, może pod pozorem ograniczeń wywołanych np. „plan – demią”?

Trudno się też dziwić reakcji burmistrza  w sprawie finansów. Mówi on jasno, kino będzie, ale nie kosztem zachwiania budżetem miasta, czekamy więc na środki z zewnątrz? Oczywiście, zwłaszcza, że je obiecano, zobaczymy jak w tej sprawie zadziałają politycy obecnie pełniący władzę, podobno nam służący i z naszego środowiska!

Kino posiada gotowe plany, koncepcję uzgodniono dawno, warunki budowlane za nami, pozostaje budować, ale jakim kosztem? Słowa – klucze:  zbilansowana gospodarka finansowa miasta i gminy, lub inaczej, ich zrównoważony rozwój. Będziemy jeszcze o tym mówić przed kamerami i to bezpośrednio z panem Burmistrzem.

To kiedy powstanie kino? A co dalszym etapem rewitalizacji tucholskiego dworca?

Obejrzyjmy i wysłuchajmy, warto…


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook