26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przepraszam, a dlaczego w Tucholi nie zorganizowano „Marszu dla Życia i Rodziny”?(felieton)

2 min read

Przed ostatnimi wyborami, kiedy rządzili krwiożerczy i rozpasani „skaczącymi u Sowy płazami” liberałowie, w pierwszym szeregu, jak jeden mąż, zameldowali się obrońcy świętych wartości. Piękna idea, stanąć po stronie oczywistości, pod sztandarami prawych i sprawiedliwych w cieniu krzyża i kościelnych pieśni.

Mnóstwo osób podziela podobne wartości, jednak wraz z nadejściem zmian, dawne zrywy trafił szlag. Zabrakło inicjatora, zabrakło chętnych, a może Ziemia zaczęła się kręcić w drugą stronę? Gdzież to podziali się dawni „zbuntowani”, którzy zaliczali się do tzw. opozycji? No, tak, uspokoili sumienia jałmużną na każde dziecko z wyjątkiem pierwszego. Tuchola świadkiem hipokryzji zmieniaczy nazw ulic i stenotypistów spotkań rządzących, obecnie opozycjonistów? Tylko czekać, aż  niefrasobliwym i zafrasowanym, czyli wszystkim… pozakładają teczki.

Historia kołem się toczy, ale to ostatnio stało się jakieś takie graniaste, a chwilami nawet kwadratowe, po chwilowej radości, nadeszło rozczarowanie. Wierni i bierni ciągle wierzą, ci patrzący odrobinę dalej…, łapią się za głowę.

Afery gonią afery, komisje śledcze dostają obstrukcji, zły czekista ze Wschodu chce nas najechać, Unia wysłać na Pluton, a zły muzułmanin chce nas wyciąć w pień. Podsycane w nieskończoność poczucie zagrożenia robi swoje, choć obawy nie są bezpodstawne, ale w ten, czy w inny sposób, ucierpią z pewnością:  życie ( za sprawą głupich przepisów zaglądającym do wszystkich legalnych i „nielegalnych” alkow) i rodzina, której kurek z darmową kasą wyschnie prędzej, czy później, a sztuczne podtrzymywanie przeświadczenia, o prawach nabytych wysadzi w powietrze kolejna zakłamana władza.

Biorąc to wszystko pod uwagę,  dawny „Marsz…” zastąpi chyba pochód, wpierw „historyczny”, chwilę później… pierwszomajowy.

NIECH SIĘ ŚWIĘCI…„, ale co? Hipokryzja?


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook