20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przepraszam, gdzie podziały się drzewa?

1 min read

W czasie weekendowej nirwany, kiedy większość z nas (jakieś 250 osób) świętowała powrót Tucholi po 100 latach do Macierzy, oficjalnie rozpoczął się remont trzech tucholskich arterii: Karasiewicza, Chopina i Kolejowej. Oczywiście prac nie rozpoczęto na wielu frontach, dopust Boży dotknął wpierw ulicy Chopina.

To musiał być niezwykły pokaz kunsztu i szybkości pracy drwali, bo dzisiaj w poniedziałek 3 dnia lutego, po starych drzewach zostały tylko karcze i… plastikowe zapory. Maszyn nie stwierdziliśmy, ale ta właśnie ulica stała się wolną od parkujących tam zwykle aut. Zabieg socjotechniczny – przygotowanie kierowców do eksmisji, która potrwa kilka miesięcy. Jak będzie wyglądała ta ulica po remoncie? Możemy się tylko domyślać. Prócz nowej nawierzchni powstanie zapewne szeroki, przestronny trotuar wyłożony kostką brukową. W efekcie będzie to kolejne betonowo – asfaltowe klepisko, pozbawione naturalnych filtrów hamujących spaliny – drzew. Może to jest i postęp, może zamiast wielgachnych drzew pojawią się sadzonki nowych, ale zanim spełnią swoją funkcję, większość z nas będzie miała szansę obejrzeć je już tylko od… spodu.

Bez udziału „zielonych”, bez protestów mieszkańców, kawał zieleni wyparował i to… dosłownie. Nic tylko pomysłodawcom wręczyć nagrodę główną: „Złotą siekierę”.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook