5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przepraszam, kim pan jest? (felieton autorski)

2 min read

Podczas czwartej sesji Rady Powiatu wśród zebranych pojawiła się nowa postać, której zdaje się nikt nie zna, albo znają wszyscy prócz TOKiS-a. Kim jest pan, który podczas sesji od czasu do czasu, najczęściej półgłosem, wymienia informacje z panem Starostą Tucholskim?

Zacznijmy może od tego…

W tekście: Bardzo dobre posunięcie strategiczne Starostwa Powiatowego w Tucholi, czyli… wymiana obsługi prawnej informowaliśmy o tym, że Podczas III sesji Rady Powiatu z obowiązkami pożegnała się kancelaria prawna Ostrowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa. W jej imieniu wystąpiła przedstawicielka firmy –  Dagmara Fabiszak. Innymi słowy, Starostwo Powiatowe w Tucholi zakończyło współpracę z firmą prawniczą, którą wprowadziła poprzednia ekipa rządząca powiatem.

Pod znakiem zapytania pozostało, kto zajmie miejsce prawników, którzy odeszli? Daremnie szukać takiej informacji na stronach starostwa.  Mieszkańcy, czyli my, którzy wynajęliśmy w wyborach nowych zarządców powiatu, mamy prawo poznać następców. Uchybienie? Zdarza się, możemy to zrozumieć, jednak podczas ostatniej sesji nowa osoba, zasiadająca w ławie tuż obok pana starosty, powinna chyba zostać oficjalnie przedstawiona stronie społecznej.

Ci prawnicy już byli, po latach powrócili

Powrócili radcy prawni, których odwołano na początku kadencji rady, kiedy starostą została pani Dorota Gromowska, skądinąd świetny samorządowiec w marnym towarzystwie. Zapewne tajemnicą pozostanie to, dlaczego taką decyzję podjęto właśnie wtedy. Owszem, możemy to zrzucić na karb przywary, tej o „nowej / starej miotle…”. Tak, czy inaczej, obecna rada podjęła decyzję i do obowiązków przywrócono dwoje radnych: panią Agnieszkę Toczkę i pana Tomasza Sobieckiego.

Czy są kompetentni? Na to pytanie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób…, nawet Jaś Fasola będzie lepszy od poprzedników, którzy nie wyhamowali bzdurnych decyzji rajców, za które wszyscy będziemy płacić latami. Przykłady? Są ich dziesiątki – artykułów z ponad trzech lat, które pojawiły się na łamach tej witryny. Dziwi tylko jedno – pompa, z którą pożegnano znaną i renomowaną firmę. Pewnie w innych przypadkach jest świetna i sprawdza się, albo nasz Powiat jest takim, który nie  mieści się w „żadnych normach”.

Nowym, obecnym prawnikom życzymy przemyślanych i trafionych porad, które przyniosą mieszkańcom wyłącznie korzyści, Was Drodzy Państwo ( wynagrodzenie ok. 9000 rocznie, poprzednicy 10 000) pośrednio również wynajęliśmy z tą różnicą, że za mniejsze wynagrodzenie, co nie jest bez znaczenia.

Konkluzja

Teraz wreszcie możemy odpowiedzieć na tytułowe pytanie – na fotografii utrwaliliśmy pana Tomasza Sobieckiego, nowego / starego radcę prawnego starostwa w obecnej obsadzie.

Przydatny link

______________________

(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook