2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PRZEPROSIN NIE BĘDZIE – OŚWIADCZENIE TOKiS – PRESS W SPRAWIE…

3 min read

SONY DSC

Kancelaria Radcy Prawnego

Agnieszka Rolbiecka

Ul. Młyńska 15  89 – 600 Chojnice

W odpowiedzi na pismo, w którym reprezentujecie Państwo Komitet Wyborczy Wyborców ALTERNATYWA LOKALNA CTU oraz kandydata do godności Burmistrza Tucholi – Pana Jarosława Słomę, na mocy pełnomocnictwa, które Państwu nadano, a które nawołuje nas zamieszczenia przeprosin o tym że:

Nieprawdziwa jest informacja zawarta w tytule publikacji, zamieszczonym w poście na profilu TOKiS – PRESS na portalu społecznościowym Facebook w dniu 3 października 2018 roku oraz linku do artykułu na stronie www.tokis.pl sugerująca, że Komitet Wyborczy Wyborców Alternatywa Lokalna  CTU  oraz kandydat na burmistrza Tucholi wskazanego Komitetu Pan Jarosław Słoma, zlikwiduje Szkołę Podstawową nr 1 w Tucholi,

w dalszej części informujecie nas Państwo o formie owych przeprosin i innych żądaniach.

Uprzejmie informujemy, że Państwa żądaniom nie stanie się zadość z kilku powodów:

1.   Ponieważ nie wyszczególniono o który artykuł chodzi, domyślamy się, że dotyczy: Kandydat do godności burmistrza powiada – przeniesiemy Szkołę Podstawową nr 1, czyli… kto się boi pytań TOKiS-a?

2.   Artykuł stanowi połączenie komentarza i felietonu, którego autorem jest pan Mariusz R.Fryckowski – szef tokis.pl Zatem, materiał stanowi efekt Jego analizy, którą polskie prawo dopuszcza w ramach wolności słowa.

3.   Zarzuty Komitetu ALTERNATYWA LOKALNA CTU i jej lidera, Pana Jarosława Słomy są bezpodstawne, ponieważ w żadnym akapicie tekstu nie pada zwrot „zlikwiduje Szkołę Podstwową nr1, a: Likwidację Szkoły pod obecnym adresem i przeniesienie jej w bliżej nieokreślone miejsce, do nowego budynku, który wybuduje”, również w tytule.

4.   Uważamy, że żądający przeprosin, tekstu nawet nie przeczytali. Uważamy również, że zaistniała sytuacja jest formą wywarcia presji na niezależnym medium, co jest czynnością moralnie naganną, zwłaszcza u osób aspirujących do najwyższych godności w Naszym Mieście – Tucholi, jak również uważamy, że zawarta w Państwa piśmie forma wymuszenia przeprosin, przez dwa tygodnie na stronie głównej witryny, stanowić będzie próbę jej zdyskredytowania w oczach Czytelników i Widzów, jak również jej zniszczenia w wyniku złamania tzw. ciszy wyborczej, przy ciągłej promocji Kandydata i jego Komitetu, co ma stanowić swoistą pułapkę prawną.

5.   Uważamy również, że naganne jest to, co wydarzyło się po opublikowaniu felietonu. Komuś strasznie zależało na tym, aby wywołać szokującą nagonkę zarówno na witrynę tokis.pl, jak również na autora tekstu. Szokujące są szkalujące nas i autora tekstu komentarze, a jeden zawierający nawet groźby karalne, są czymś niewyobrażalnym w dzisiejszym świecie.

 

W związku z tym, nawołujemy Kandydata i Jego Komitet, do głębokiej refleksji i zaprzestania ataków na nas.

Prawda jest tylko jedna, co być może rozstrzygnie Temida, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych, wierzymy w niezawisłe sądy, a ich wnikliwość w rozpatrywaniu spraw, budzi w nas całkowity spokój.

 

Z poważaniem

Mariusz R.Fryckowski

Szef tokis.pl


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook