29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przy ulicy Cegielnianej w Tucholi dojdzie wkrótce do wypadku? Uszkodzony właz studzienki!

2 min read

Ulica Cegielniana w Tucholi – miejsce jak z nocnego koszmaru, wszystkich mieszkańców sąsiadujących z drogowym upiorem. To właśnie tam odbywa się ruch tranzytowy wielkich pociągów drogowych, które niszczą nie tylko ich domy, ale również rujnują tucholskie ulice.

Cegielniana, a ściślej jej nawierzchnia to swoisty paczwork, gdzie dziura goni dziurę, a asfaltowa wklejka, wklejkę, cóż, do tego już nas przyzwyczajono, ale wszystkie władze i kierowcy muszą mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z patologią drogową – jedną z wielu w Naszym miasteczku.  Pomiędzy rondem – jedynym w Tucholi, a dalszym ciągiem drogi 240 na wysokości zakładu naprawiającego opony, znajduje się po środku drogi studzienka, która właśnie ulega mozolnemu, acz skutecznemu – zniszczeniu. któryś z ciężkich pojazdów najechał na jej właz tak skutecznie, że ten mocno się przekrzywił i odstaje na tyle, że stanowi realne zagrożenie dla użytkowników ulicy. Być może uszkodzeniu uległa już konstrukcja podtrzymująca właz na tyle, że ktoś następny spowoduje swoim pojazdem to, że stalowa, ciężka pokrywa odskoczy jak korek. Do czego dojdzie w efekcie tej „awarii”? Nie mamy wątpliwości – do wypadku.

Być może już za kilka minut pojawi się tam taki obraz…

Wpadający jednym kołem w taką przeszkodę pojazd, np. osobowy, straci koło, kierowca nie opanuje gwałtownie skręcającego pojazdu i spowoduje kolizję z innym pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka lub potrąci pieszego na którymś z dwóch wąskich i bardzo niebezpiecznych, pozbawionych barier na całej swojej długości, chodników. Realnym zagrożeniem dla wszystkich stanie się sama klapa włazu, która zwyczajnie… odleci i Bóg raczy wiedzieć w którą stronę i kogo trafi !

Polecamy uwadze właściwych służb.

______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook