23 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przyczyna i skutek, czy tucholskie „Żabki” upadną?

2 min read

Ograniczenie handlu siódmego dnia tygodnia, a za rok praktycznie całkowity zakaz handlu w niedzielę, nie pozostają bez wpływu na polski  biznes. Statystyki nie kłamią. Do dzisiaj 8 – 10 tys. sklepów już zamknięto w całej Polsce.

Jest wysoce prawdopodobne, że poprzez szkodliwe prawo ucierpią kolejne sklepy, również w Tucholi. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy i kwestie umów, łatwo wydedukować, że na pierwszy ogień powędrują przedstawiciele najmniejszych „sieciówek”. Jeżeli tak, to ograniczenia w handlu dotkną dwie tucholskie „Żabki”. Pod znakiem zapytania pozostaje kondycja sieci „Groszków”, które znalazły sobie grupę klientów, choć artykuły w nich sprzedawane są dosyć drogie. Być może i ta sieć będzie następną, która zniknie.

Zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu dni w roku. Chodzi o niedzielę przed Bożym Narodzeniem, tydzień przed Wielkanocą, w jedną podczas zimowych wyprzedaży i w dwie w czasie letnich, a także tuż przed początkiem roku szkolnego, czyli w ostatnią niedzielę sierpnia.

Co jeszcze proponują ustawodawcy? Aby ograniczenie czasu pracy obowiązywało w wigilię Bożego Narodzenia i w Wielką Sobotę. Osoby odwiedzające sklepy mogłyby robić zakupy w te dni jedynie do godziny 14.00. Ta sytuacja z każdym dniem staje się historyczną bo, przypomnijmy raz jeszcze, całkowity zakaz handlu w niedziele zacznie obowiązywać już od przyszłego roku, co jest niedorzecznością, nawet w opiniach tucholskich handlowców, co sprawdziliśmy.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook