27 października 2020

Przypadkowy kierowca z Tucholi być może zapobiegł tragedii

1 min read

Dzisiaj, późnym popołudniem w Gostycynie interweniował patrol policji. Wezwany został przez przypadkowego kierowcę samochodu, który być może zapobiegł kolejnemu wypadkowi z pijanym kierowcą skutera w tle.

Przypadkowi obywatele zaczynają reagować na widok pijanych kierowców, którzy „po kielichu” siadają za kierownicę swoich pojazdów. Kilka dni temu podobna sytuacja zdarzyła się w Tucholi, gdzie interweniowały dwie przypadkowe kobiety.  W Gostycynie kompletnie pijanym okazał się być kierowca skutera wraz z pasażerem. Młody mężczyzna, obserwujący wyczyny pijaków podbiegł do skutera i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, dzięki temu dwaj pijani mężczyźni nie włączyli  się do ruchu. Błyskawiczna reakcja i powiadomienia policjantów przebiegło równie sprawnie, co ich szybki przyjazd. Funkcjonariusze szybko opanowali sytuację.

Zapewne jutro o tym zdarzeniu, pojawi się oficjalna notatka  w tucholskim portalu policyjnym. Oczywiście, dzielnemu mężczyźnie należą się słowa uznania, ale ponownie uprzedzamy o tym, że reakcje ludzi w upojeniu alkoholowym mogą być nieprzewidywalne, ich agresja jest wliczona w ryzyko i może być różnie. W tym przypadku ryzyko było minimalne, ponieważ stan upojenia niedoszłego kierowcy skutera uniemożliwiał praktycznie jakiekolwiek jego działanie, z wyjątkiem wulgaryzmów. Teraz zapewne obaj panowie wylądują przed  obliczem Temidy.

Aż strach pomyśleć, co mogło się wydarzyć, gdyby tych dwóch idiotów wyjechało na drogę.

____________________

(RED.)

(TOKiS – PATROL)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook