8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przypomnienie. Obserwacje nieba w gostycyńskim obserwatorium

1 min read

Na zimowym niebie dzieje się sporo. Wiedzą o tym młodzi adepci astronomii. Zanim jednak przejdziemy do fotografii krótka informacja i jednocześnie zaproszenie.

Wszystkich miłośników astronomii zapraszamy do astrobazy w najbliższy czwartek (09.02.2017r.) już od godziny 17:30 do 19:30 W programie m.in obserwacje Księżyca, Wenus oraz Marsa.  Na obserwacje można przyjść o dowolnej godzinie w wymienionym przedziale czasowym!

Jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwolą na obserwację nieba (o godzinie 17:15 niebo będzie zachmurzone i nie będzie widać Księżyca ani gwiazd), obserwacje zostaną odwołane i przeniesione na inny termin.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie www.gostycyn.pl, ponadto, w dzień obserwacji między godziną 16:30 a godziną 19:30, można kontaktować się z koordynatorem astrobazy pod nr telefonu 502 445 446.

Ostatnie udane obserwacje nieba odbyły się piątkowy wieczór (27 stycznia br.). Uczestnicy mogli podziwiać 2 planety – Wenus oraz Mars, a także gromadę otwartą M45 – Plejady. Dodatkowo udało nam się wykonać zdjęcia galaktyki M31 (Galaktyka Andromedy) oraz M33 (Galaktyka w Trójkącie)

_____________________

(red.)

Mat gostycyn.pl

Zdjęcia: Mikołaj Janowic (astrobaza w Gostycynie)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook