15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PSP POTRZEBUJE NOWOCZESNYCH ŚRODKÓW ŁĄCZNOŚCI,OSP DĄŻY DO ROZMIESZCZENIA W MIEŚCIE DEFIBRYLATORÓW

2 min read

Na wstępie zaznaczmy, elektroniczne łamy TOKiS-a zdominowały służby mundurowe, mamy bardzo dobrą współpracę z policjantami, ale zależy nam również na tym, aby ukazywać działania naszych strażaków. Zdecydowanie bliżej jesteśmy OSP, za to prawie w ogóle nie współpracujemy z PSP. Czas to zmienić,dlatego proponujemy, zapraszajcie nas do swoich komend, remiz, baz, a my pokażemy naszym Widzom i Czytelnikom, jak ważną jest Wasza służba.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, swoje wystąpienie zaznaczyli dwaj komendanci straży. Pierwszy wystąpił

Komendant PSP Dariusz Goźliński

Komendant  Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi Pan st. bryg. mgr inż. Dariusz Goźliński, który opowiedział o działaniach swojej jednostki, podczas pamiętnej nawałnicy, która zrujnowała nasz region. Pan komendant nawiązał również do spraw łączności, czyli do tematu, który już wielokrotnie poruszaliśmy na lamach TOKiS-a. Propozycja zastosowania nowoczesnych środków e-łączności jest słuszna, droga, ale godna pozytywnego rozpatrzenia przez społeczeństwo, za pośrednictwem swoich radnych. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ nasz region stał się miejscem wysokiego ryzyka. Podobne kataklizmy będą się zdarzały częściej, to nieuniknione. Mamy jeszcze czas, aby się do tego przygotować.

Komendant OSP Arkadiusz KROLL

Jako drugi…, wystąpił Gminny Komendant OSP, Pan Arkadiusz Kroll, który podziękował władzom za dotychczasowe wsparcie, które dotyczy kluczowego do działań ochotników sprzętu. Jest również szansa na to, że ze środków centralnych nadejdzie wsparcie na tyle wysokie, że być może w niektórych miejscach w mieście, pojawią się defibrylatory, z których będzie można skorzystać w razie potrzeby, zanim dojedzie karetka pogotowia.

 

Tucholskie Fakty i… strażacy mają głos.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook