11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Ptaki – nasi skrzydlaci sąsiedzi” – zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowej wystawie!

1 min read

Uczta dla kochających dobrą fotografię przyrodniczą.

Wielkimi krokami zbliża się wystawa fotografii Stanisława Tuszkiewicza i Krzysztofa Ogłuszki. Obaj panowie zajmują się uwiecznianiem przyrody, osobliwie, ptaków. Ich fotografie zadziwiają, to warto obejrzeć!

Stanisław Tuszkiewicz mieszka w Raciążu, z zawodu jest stolarzem, ale ma niezwykłą pasję – fotografuje krajobrazy, owady specjalną techniką – makro oraz ptaki, które stały się dla niego swoistym świętym Graalem. Fotografowanie ptaków, to niezwykle wymagające zajęcie. Potrzeba cierpliwości, wytrwałości oraz pokory. Od 2006 roku zaobserwował 139 gatunków ptaków, co kawalifikuje go na 208 pozycji w/g portalu birdwatching.pl

Krzysztof Ogłuszka z wykształcenia, zainteresowań i przekonań został leśnikiem, jego specjalnością jest reklama. Absolwent Technikum Leśnego w Tucholi, pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Od dwóch lat mieszka w okolicach Raciąża w otoczeniu lasów. Właśnie w tym czasie rozpoczął swoją przygodę z fotografią przyrodniczą. Od 2011 można wsłuchiwać się w jego audycje, nadawane w lokalnym radiu. Również pisze o pięknie przyrody.

Starosta Tucholski zaprasza do wzięcia udziału w otwarciu wystawy obu panów już w najbliższy piątek 28-10-2016 o godzinie 17:00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich przy ulicy Podgórnej 3.

_______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook