27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Publiczność nagrodziła ich występ owacjami na stojąco!

3 min read

Wczorajszy wieczór był wyjątkowym, a wszystko za sprawą koncertu, o którym informowaliśmy od wielu dni. „MUZYKA NASZYCH KORZENI” w wykonaniu znakomitego zespołu Muzyki Dawnej Capella pro Musica Antiqua z Tucholi, który wystąpił w kościele p.w. Świętego Jakuba Apostoła, przyciągnęła wielu widzów. To niesamowite, ale jeszcze ledwie tydzień temu, zespół zachwycał utworami w ich interpretacji, najważniejszych przedstawicieli korpusów dyplomatycznych wielu państw, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, by dosłownie chwilę później, odnaleźć w swoim napiętym grafiku występów godzinę, dla tucholskiej, wdzięcznej, publiczności.

Zespół istnieje już 18 lat, opiekunami są Państwo Marzena i Roman Tyrańscy. Profesjonalizm widać na każdym kroku. Pomimo młodego wieku wykonawców, zespół jest w pełni profesjonalnym, udowodnił to wczorajszym występem. Capella pro Musica Antiqua, to skarb, jedna z niewielu tak jasno świecących wizytówek miasta. Mamy się, kim pochwalić, tym bardziej zastanawia, że byliśmy jednym z niewielu mediów, które zarejestrowały ten występ.

Interpretacja utworów zachwyca, podobnie choreografia i… kostiumy, na każdym kroku widać ogrom pracy i zaangażowanie opiekunów zespołu, reszta, to dziewiczy talent występujących, młodych artystów. Ten głos, ta barwa, ten ton i repertuar! W jednej sekundzie przenieśliśmy się kilkaset lat w przeszłość. Wyobraźnia wyraźnie płatała figle, ciekawe, ilu widzów w myślach znalazło się na królewskim dworze.

Taki zespół tworzą i współtworzą wyłącznie ludzie z pasją, i niestety, często są pozostawieni samym sobie. Jednak nigdy nie jest tak źle, aby nie mogło być lepiej, to głęboki ukłony w stronę tych, którzy w sposób bezpośredni powinni być zainteresowani tym, aby Nasz Zespół Muzyki Dawnej miał wszystko to, czego mu potrzeba.

Otoczenie kościoła p.w. Świętego Jakuba – Apostoła powoli spowijała mgła. Jest 17:30, za chwilę rozpocznie się niezwykły koncert.

Na przykościelnym parkingu mrowie aut, trudno jest nawet ustawić statyw. Uf, udało się, możemy pokazać piękne witraże.

Wyjątkowe oświetlenie dodaje świątyni niezwykłego blasku. Trudno uwierzyć, że jeszcze nie tak dawno, ten piękny obiekt był…, a z resztą…, wszyscy wiemy.

Dyrygent, opiekun zespołu, świetny pedagog, osoba wielu specjalności i umiejętności. Prócz normalnej roli, specjalnie dla nas wciela się w kolejną – narratora.

Są zjawiskowi, zgrani, przypominają rodzinę.

Niezwykłe wyczucie chwili, doskonały kontakt z publicznością i najmniejszej tremy? Nie, każdy koncert przeżywają na swój sposób, ale po mistrzowsku potrafią zapanować nad emocjami.

Powoli do wystepu włączane są instrumenty muzyczne. Ich dźwięk jest poruszający, chór dopełnia całości.

Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach, są niczym perfekcyjna maszyna do odnoszenia wyłącznie… sukcesów.

I ta cudowna synchronizacja głosów, każde wykonanie kolejnego utworu, to jak odkrywanie dzieła sztuki.

Malują obrazy muzyką.

Dama i tamburyn…

Był również bis, wszystko za sprawą… księdza, który poprosił nas o fotografie do parafialnej witryny. Śmiało:)

Kochani, dziękujemy za ten niezwykły wieczór i czekamy kolejnych!

Mariusz R.Fryckowski

________________________________

I oczywiście na zakończenie, jak zawsze… niespodzianka od TOKiS-a.

Uwaga!

TOKiS – PRESS udostępnia galerię zdjęć z występu znakomitego zespołu każdemu, prócz mediów komercyjnych.  Pełna galeria fotografii znajduje się w naszym profilu facebooka – kliknij tę część zdania, aby je obejrzeć, a nawet skopiować! 

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook