27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Publiczność pokochała kabaret „Sanatorium” i… bajki

2 min read

Spektakl w którym wystąpił kabaret „Sanatorium” w obsadzie studentów z Uniwersytetu III Wieku przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, przyciągnął komplet widzów.

Tucholski Ośrodek Kultury w Tucholi, wczorajszego wieczoru, pękał w szwach. Spektakl „Ach te bajki…” przyciągnął komplet widzów, a nawet więcej. Trudno się temu dziwić, tak było zawsze i zapewne będzie w przyszłości. Po roku absencji na scenie, Kabaret przygotował kolejną sztukę, tym razem rzecz dotyczyła adaptacji bajek z morałem, również tych, spod pióra samego mistrza Charlesa Perrault (fon. Czarlsa Perro). To musiało się udać! Trzy bajki i specjalny występ Czerwonego Kapturka, w rolę którego wcielił się rektor tucholskiej uczelni, pan Krzysztof Kannenberg, był prawdziwą wisienką na torcie humoru i satyry.

Niebywały sukces na swoim koncie, mogą zapisać aktorzy, twórcy oraz specjalista od oświetlenia i dźwięku, którego dzielnie wspomagała obsługa spektaklu. Wyjątkowy dzień, 8 marca, obfitował w wiele niespodzianek, nie zabrakło ich również podczas przedstawienia. Prócz „humorystycznej strawy duchowej”, było też coś dla ciała, zadbał o to Czerwony Kapturek , którego koszyczek, a ściślej jego zawartość ( i nie tylko), trafiła do pań ze sceny i z widowni.

Starannie wyreżyserowane bajki, to dzieło pana Macieja Kordy. Wszystko zagrało tak, jak należy, łącznie z piosenkami, do wykonania których narrator w spektaklu – pan Wiktor Metkowski zaprosił całą salę. Tucholska publiczność żywo reagowała, a to największa nagroda dla wykonawców, były brawa i to wielokrotne.

Gratulacje!

I w wielkim skrócie, relacja z wczorajszego wieczoru.


(m.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook