27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Puk, puk.., kto tam? KAS, otwierać!

3 min read

Wszelkie utyskiwania w tej sprawie nie mają już większego znaczenia, premier Morawiecki wraz z kolejnym grymasem twarzy podpisał wyrok na tych, którzy sfinansują najkosztowniejszą dla podatników bzdurę pt. Rodzina 500+.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że polityka rozdawania publicznych pieniędzy nie odbije się nam wszystkim czkawką. W skali roku, z ministerialnej skarpety ulatuje w ten sposób w kosmos ponad 20 mld złotych! Przypomnijmy, deficyt państwa wynosi ponad 60 mld, gdzieś te pieniądze trzeba odzyskać. Premier dumał, dumał, aż wydumał, doszedł nawet do wniosku, że praktycznie każdy przedsiębiorca w Polsce jest złodziejem, kanciarzem i potencjalnym przestępcą, nawet wtedy, gdy pozornie wydaje się uczciwy.

Wszelkie wątpliwości rozwieje teraz wspaniałe urządzenie, które dzielny premier stworzył i wcielił w życie. Owo urządzenie do wykrywania podatkowych bandytów, nosi tajemniczą nazwę KAS. To specyficzny aparat, który samoczynnie uruchamiać się będzie około godziny 5-tej rano, a jego działanie rozpocznie wyłamanie drzwi frontowych podatnika.

„Dzisiaj naszą szablą jesteście Wy – funkcjonariusze sprawnie działającej Krajowej Administracji Skarbowej. A „przemoc obca” to wszyscy przestępcy gospodarczy, którzy w nieuczciwy sposób traktują państwo polskie” – mówił Mateusz Morawiecki podczas uroczystości, nawiązując do słów polskiego hymnu.

„Chcemy, aby KAS była przyjazna i wyrozumiała dla słabych i mniejszych, ale bardzo silna dla tych, którzy próbują przemocą, sprytem i oszustwem wziąć to, co należy do państwa i narodu polskiego” – dodał wicepremier.

Przypomniał, że zgodnie z szacunkami instytucji międzynarodowych nasz kraj traci rocznie od 30 do 60 mld zł w wyniku przestępstw gospodarczych. „To mniej więcej tyle, ile wynosi deficyt budżetowy państwa i dwu-, trzykrotność tego, co wydajemy na program 500+. To pokazuje skalę tego, co jeszcze musimy zrobić, aby państwo było sprawne. Dzięki tym środkom, które już teraz odzyskujecie, dzięki waszym działaniom i profesjonalizmowi państwo staje się coraz silniejsze. Wierzę, że reforma doprowadzi nas do lepszej Polski i w to, że rozpoczynamy nowy rozdział w historii gospodarczej – i nie tylko gospodarczej ­– naszego kraju” – powiedział wicepremier Morawiecki i podziękował za przygotowanie reformy jej „dobremu duchowi” – szefowi KAS Marianowi Banasiowi.

„Krajowa Administracja Skarbowa będzie zabezpieczać finansowy interes państwa i przyczyniać się do rozwoju naszego kraju. Jestem przekonany, że spełni oczekiwania społeczeństwa, wspomagając uczciwych podatników i skutecznie walcząc z szarą strefą. KAS nie pozwoli, aby ci, którzy chcą żyć naszym kosztem, mogli funkcjonować dalej tak spokojnie, jak to miało miejsce przez ostatnie lata” – podkreślił Marian Banaś. Szef KAS podziękował też wicepremierowi Morawieckiemu za ufundowanie sztandaru nowej służby.

Na koniec, przypomnijmy jeszcze, że kiedy np. KAS stwierdzi, że podatnik „sfałszował fakturę VAT, wtedy maszyneria go osądzi i skaże dla przykładu na 25 lat więzienia. Złośliwi prawnicy twierdzą, że mniejszą karę podatnik zapłaci za „sprzątnięcie” poborcy. Skoro tak twierdzą specjaliści prawa, to coś w tym musi być, skoro KAS będzie również uzbrojony po zęby, a nam zabiorą nawet proce.

Dobra zmiana? Być może, ale z pewnością na samym końcu „aparat” weźmie pod lupę nawet kloszardów, aby sprawdzić, tak na wszelki wypadek, czy nie dorabiają w którejś z firm na stanowisku – „słupy”i nie pobierają za to wynagrodzenia. Ponieważ pomysł pana Premiera jest zjawiskowy i daje sto procent gwarancji na zamierzone działanie, KAS -em zainteresował się „dziki” Zachód, stąd zaproszenie do wzięcia udziału w szczycie G- 20.

Powszechna inwigilacja społeczeństwa właśnie nabiera tempa, czyli… powtórka z rozrywki monitorowana na nasz koszt.


(mrf.)

Źródło: mf.gov.pl

Fot. mf.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook