21 października 2020

RACIĄŻ: Mały Poliglota – wcale nie jest taki mały

1 min read

Mały Poliglota –   wcale nie jest taki mały. Okazało się to 23 maja 2015 r., kiedy  Szkoła Podst. w Raciążu przeprowadziła VII Festiwal Kulturalno – Artystyczny Mały Poliglota.

Wzięły w nim udział dzieci z klas I – II powiatu tucholskiego, które reprezentowały następujące szkoły: SP nr1, SP nr3, SP nr5 w Tucholi, Zespół Szkół w Żalnie, SP w Kiełpinie, SP w Legbądzie, SP w Wielkiej Klonii, Zespół Szkół  w Gostycynie, SP w Raciążu. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze i śpiewali piosenki w języku obcym, głównie po angielsku i po niemiecku, chociaż dwie piosenki zostały zaśpiewane po francusku. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, dzieci swobodnie czuły się na scenie, nie okazywały tremy i miały przegotowane ciekawe rekwizyty, które uatrakcyjniły występ. Widownia, rodzice i nauczyciele, gorąco dopingowali występujących. Inicjatorką konkursu jest Iwona Gatz nauczycielka SP w Raciążu.

Organizatorów konkursu wspomagali członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż.

Niezwykle udana impreza pokazała jak istotną umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym w czasach, gdy granice Europy są otwarte. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych gminy Tuchola.

Autorami zdjęć są: I. Gatz, R. Klunder.

____________________

(red.)

Wprowadzono retusz fotografii.

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook