26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Raciąż: „Żyj zdrowo na sportowo” – DZIEŃ SPORTU W RACIĄŻU

2 min read

4 maja 2016 roku sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Raciążu wypełniła się przedszkolakami. Wszystko za sprawą II edycji rozgrywek sportowych pn. „Żyj zdrowo na sportowo”, która zdaje się już na stałe wpisać w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż dla najmłodszych przedszkolaków z gminy Tuchola. Inicjatorkami tego projektu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Raciążu – p. Iwona Tuszkiewicz i p. Monika Kuligowska.

Na starcie stanęły reprezentacje 4 przedszkoli z gminy Tuchola, tj. Kiełpina, Legbąda, Raciąża i Stobna. Każde przedszkole wystawiło reprezentację składającą się z 7 zawodników. Przedszkola, biorące udział w zawodach, musiały zmierzyć się ze sobą w specjalnie przygotowanych konkurencjach. W programie były konkurencje sprawnościowe i szybkościowe. Uczestników zmagań, klaszcząc
i wiwatując, do boju zagrzewali ich koledzy. Emocji nie brakowało. Rywalizacja między drużynami była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze. Widać było, że dzieci wcześniej trenowały, przygotowały się do zawodów.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Punkt Przedszkolny w Legbądzie 19 punktów

Punkt Przedszkolny w Stobnie 17 punktów

Punkt Przedszkolny w Raciążu 14 punktów

Punkt Przedszkolny w Kiełpinie 10 punktów

Imprezę sportową ubarwił występ uczennic klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Raciążu, które zaprezentowały układ taneczny oraz występ Katarzyny Kolczyk, która zaśpiewała piosenkę
pt. „Laleczka z saskiej porcelany” oraz „Hallelujah”. Nad przebiegiem zawodów sportowych czuwała pani Aleksandra Korytowska.

Na zakończenie zawodów puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż p. Irena Szwankowska w asyście reprezentanta Urzędu Gminy w Tucholi p. Danuty Magadzi, gratulując przedszkolakom sprawności i zaangażowania.

Impreza została przygotowana ze środków finansowym gminy Tucholi.

___________________

Mat, nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook