25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Radary strażników gminnych zmienią właściciela, czyli… teraz to się dopiero zacznie! (felieton autorski)

3 min read

To już wyłącznie kwestia czasu, władze gminne utracą źródło dochodu – to prawie pewne – koniec z ich radarami. Już trwają zaawansowane rozmowy wśród posłów PO i zapewne już wkrótce dowiemy się, że przegłosowano nową ustawę w wyniku której wszystkie radary należące do gmin zarekwiruje następca słynnego ministra Vincenta, który stracił robotę na korzyść Szczurka – nowego ministra, który objął swoim patronatem „zakład fotograficzny”byłego, głównego księgowego Polski.

Było to łatwe do przewidzenia, że swoje łapy po pieniądze obywateli wystawi pazerny do obłędu fiskus. Chwilowe niedopatrzenie właśnie jest korygowane. Innymi słowy, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Kierowcy zamiast płacić mandaty do kas gminnych, gdzie ewentualnie mogli negocjować kwotę, teraz bezwzględnie odprowadzą całą grzywnę. Łatwo sobie wyobrazić, kiedy ci, którzy obecnie krytykują strażników gminnych zatęsknią do przeszłości.

Nie? Założymy się?

Na tym nie koniec, czeka nas jeszcze jedna mała rewolucja. Ponieważ polscy kierowcy zaczęli jeździć zgodnie z przepisami, a tego dawny minister finansów nie przewidział, szybko trzeba było coś wymyślić. No i jest idea!

Parlamentarzyści szykują bat na piratów drogowych, którzy nie zrażają się wysokościami mandatów za przekroczenie prędkości, przejeżdżaniem na czerwonym świetle, wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych, a nawet punktami karnymi i dalej łamią przepisy ruchu drogowego. 

Posłowie z parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego proponują nowe stawki mandatów. Jak podały „Fakty” TVN chcą aż 100-procentowej podwyżki mandatów i kary grzywny orzekanej przez sąd do 10 tys.złotych. Zmiany mają też dotyczyć uprawnień policji. Teraz to policja, bez decyzji sądu, mogłaby zabierać kierowcom prawo jazdy na 3 miesiące. (No, to się zacznie!)

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na kierowcę nałożona jest określona kara:

  •  – do 10 km/h – mandat do 50 zł oraz 1 punkt karny;
  • – 11-20 km/h – mandat 50 – 100 zł oraz 2 punkty karne;
  • – 21-30 km/h – mandat 100 – 200 zł oraz 4 punkty karne;
  • – 31- 40 km/h – mandat 200 – 300 zł oraz 6 punktów karnych;
  • – 41 – 50 km/h – mandat 300 – 400 zł oraz 8 punktów karnych;
  • – ponad 51 km/h – mandat 400 – 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Po zmianach za przekroczenie prędkości ponad 51 km/h kierowcy mogliby płacić 1000 zł mandatu, za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych może kosztować  nie 200 a 400 zł, za przejechanie na czerwonym świetle nie 300-500 zł, a 600-1000 zł.

Co ciekawe, nigdzie nie ma najmniejszej informacji o tym, że władza będzie mogła  otworzyć ogień do pijanych kierowców, być może, uznano wreszcie, że techniki inne od ostrych strzelań do ruchomych celów, są zdecydowanie tańsze, mniej stresujące dla strzelających, wobec późniejszego wtórnego ostrzału prokuratora i mediów, choć destrukcyjne dla pojazdów służbowych? Łatwiej przecież leczyć zasinienia ciała po „upadku w kukurydzy”, niż rany postrzałowe, nawet te „lekkie”. Pociecha dla tych, których „na oko” uznano za pijanych? Warto jednak na wszelki wypadek opancerzyć swoją limuzynę, nie uchroni to kierowcy przed radarem, przed „ołowicą”, z całą pewnością.

A co z prewencją, pouczeniami? To już puste słowa, rozkaz brzmi – karać ile się da i to za najmniejsze wykroczenie, potrzeba nam kasy!

 

Wykonać!

Już za kilka chwil….

 __________________________

Mariusz R.Fryckowski

 

Żródło:

               http://superauto24.se.pl

              Wstrząsający materiał filmowy KWPBydgoszcz – http://www.youtube.com/watch?v=IIWA96XDNlQ

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook