21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Radni miejscy zwiedzili nowy budynek OPS-u

2 min read

Jest okazały, złośliwi twierdzą, że wybudowany „na wyrost” i to zupełnie niepotrzebnie, skromniejszy lepiej wpisywałby się w krajobraz tej części miasta. Czy to stwierdzenie słuszne?

Rzeczywiście, jest spory, ale nie kipi specjalnym przepychem, daje raczej minimum komfortu, zarówno urzędnikom, jak i klientom, którzy mają prawo do intymności w rozmowach, o sprawach bardzo prywatnych. Radni miejscy w piątek ( 27.02), tuż po zakończeniu V sesji, zostali zaproszeni przez burmistrza do zwiedzenia nowego budynku. Zdarzenie to nie ma niczego wspólnego z jakimś oficjalnym otwarciem placówki, według naszych ustaleń, to nastąpi nie prędzej, niż w połowie marca. Urzędników czeka jeszcze przeprowadzka z tymczasowej siedziby OPS-u w UMiG. Pomoże w tym specjalna ekipa.

Radni z wielkim zainteresowaniem zwiedzili poszczególne pomieszczenia na dwóch  kondygnacjach. Wycieczkę ułatwiła nowoczesna winda, która bez trudu unosi 8 osób lub 680 kilogramów ładunku.

Pomieszczenia biurowe nie są jeszcze umeblowane, ale to kwestia dni. Imponująco wygląda serwerownia, która stanie się informatycznym sercem systemu. Dobrze wentylowana i zabezpieczona, powinna służyć wiele lat.  Pojawiło się też sporo nowinek technicznych w tym automatycznie otwierane okna na klatce schodowej.

Imponująco wygląda także system zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz elektrycznych. Nowoczesne tablice rozdzielcze robią kolosalne wrażenie.

W budynku jest sporo światła i przestrzeni, choć do tej przyczepił się znany minimalista – radny Jerosławski, który również i tutaj szukał oszczędności, biorąc pod uwagę wysokość sufitu. Nie do końca chyba znał specyfikę budynku i plany budowlane. Ot kolejna  tego dnia słowna „gafa” wypowiedziana pół żartem, pół serio.

Pozostaje jeszcze kwestia starego budynku w głębi podwórza, jest wysoce prawdopodobne, że przejmą go harcerze za symboliczną kwotę. Czy tak będzie wobec próby ponownych negocjacji ze starostwem, od którego harcerze chcą odkupić ośrodek w Białej? Być może „wcielą” do służby oba obiekty.

__________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook